Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3x svleceny had do mesice

ahoj, mam problem s guttkou..pred mesicem jsem mu cistil a menil substrat za novy..od te doby se mi ted had potreti svlika za sebou,coz je dost nenormalni,vzdy se svlikal jednou do dvou mesicu..
logicky se to da pripsat novemu substratu,jenze ten jsem menil za 4 roky jeho zivota nekolikrat,vzdy za stejne slozeny substrat - raselina (cista) + kurove stepky a nikdy na to nereagoval nijak spatne..
bohuzel had je temer porad v ukrytu,takze na pozorovani,jestli po nem neco neleze,je tezke,ale kdyz se od neho odrazi kousek svetla,tak jsem ho pozoroval a nic nevidel..nevidel jsem ale hlavu,jen telo..
jak mam prosim postupovat s timto problemem? mam jeste pockat nebo utikat za vetem nebo dat do terarka jen raselinu? nechcu ho ted vyndavat,protoze je to trosku agresor a kdyz k tomu pridam zakaleni,tak mam trochu obavy o nej..

diky za rady

to jsem prave psal,ze jsem na nem nic chodit nevidel,ale detailne sem ho nepozoroval..muj plan je,nechat ho zase svlikout,dat mu nazrat,jelikoz celou dobu nezral jak se svlikal,sebrat trus a asi s nim jit k vetovi..

kdyz by mel roztoce,uvidim je jen kdyz je had zakaleny nebo i potom,jak se svlikne?

ja jsem s roztoci se jeste nestkal,ale vyndal sem misku a co me pridava divne,jsou malinke podelne tvarovane zluto-oranzove struktury,ktere na jednom konci maji cerne zbarveni..nikdy jsem tyto struktury v misce nevidel,ale zase jsem misku tak podrobne nezkoumal..na stene misky jsou zlute kruhovite utvary podelne vedle sebe nalepene..
muzou to byt roztoci? cetl jsem tady,ze jsou spise tmavsi barvy..