Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kajmanka supi

Zdravim, chtel jsem se zeptat jestli nevite o nejakem chovateli ktery prodava kajmanky supi. Vsude clovek vidi jen kajmanku dravou a supici nikde :( dekuju za odpoved.

Tady v republice těžko bude nějaký chovatel co má vlastní odchov. Před dvouma měsíci jsem koupil mladé na živé exotice v praze . Nabízeli je tam za cca 2000,- ukecal jsem je na 1600,-. Mladé mám v cca 200l akce s zivorodkama a kajmanka roste jako diva. Za ty dva měsíce narostla cca 2 cm na karapaxu . Jedná se o import ale cena velmy přijatelná .

Jistěže tu odchovy chelyder jsou, projeďte si ifaunu, posledních několik měsíců tam byly inzeráty na mimina z ČR.
Ps: k pisateli nad Vámi, nevím co je to přijatelná cena, když někoho utáhnu ze 2000 na 1600. Osobně jsem zvědavý, kolika z Vás vydrží ten zápal na dalších 50-60let až bude mít želva několik desítek kilo, bude schopná useknout ruku, kolik z Vás dopáruje. Rád se po letech mrknu, jak máte řešené ubikace a je o Vaše mazly nadále postaráno jako nyní. Zpravidla to totiž končí po roce dvou inzerátem "kdo by chtěl kajmanku, vyměním kajmanku atd.."

Pane pochybovatel muzete byt v klidu, neni to moje prvni ani posledni zvire . Kajmanku jsem kdysi uz choval ale bohuzel mi utekla z jezirka, coz je moje chyba a do dnes me to pekne s... Kajmanka je moje srdecni zalezitost , dopreju ji samozrejme co bude v mych silach.

To je jedno jak byla velká. Zrovna letos byla v jedněch zprávách zmínka o odchytu "uniklých" kajmanek na jakémsi rybníku v Čechách pomocí hnilého masa (převzatá osvědčená technika z USA). Ideální pro mudly, aby si zase přihřáli polívčičku s nějakými trapnými zákazy. Jen víc obdobně "zodpovědných" frajerů;-). Rád bych tu četl zprávy o povedených odchovech a letitých úspěšných chovech, ne zhovadilosti typu "jsem rádoby úspěšný chovatel frajer, ale uteklo mi to a vlastně na tom nezáleží, protože to bylo malé". Zbytečný nádech podobně stupidních vláken jako byla razítka. Chovejte kajmanky, ale nedělejte jim negativní reklamu. Vy se na chov vy*erete, protože Vás už nebaví, ale ostatním chovatelům svým jednáním zkomplikujete život. Snad si rozumíme;-)

Epanterias vy jste zrejme velmy zakomplexovany clovek. Vam nikdy nic neuteklo ? Vy jste nezacinal a neucil se ze svych vlastnich chyb ? Pokritec jako vy by vubec nemel sedat k pocitaci a neco psat na internet. Akorat odrazujete . Nebudte takovy ignorant vy taky nejste dokonalej a to vas ani nemusim znat. A aby sme si roumeli, bylo by lepsi kdyby ste se uz nevyjadroval .

Ale Epanterias mal pravdu a to uplnu. Nie zvierata ako kajmanka, neutekaju nikomu bezne. A taketo zviera mate mat zabezpecene pred utekom, lebo jedine vasim blbym pristupom nahravate uradom, pablbnym ochranarskym organizaciam, ludom co tvoria zakony o ochrane, aj ked tomu prd rozumeju. Hlavne ze utekate kupovat dalsiu. Snad uz tak nedopadne.

Presne tak, stačí jedna v prírode chytená kajmanka a máš toho plné správy. Okrem toho, že kajmanky patria medzi nebezpečné živočíchy, ktoré môže chovať iba človek nad 18 rokov a navyše s patričným povolením. Podobne ako krokodíly, jedáky a ostatné podobné zvieratá.
Je len sprostosť predajcov, že v záujme zisku predávajú takéto zvieratá ľuďom, čo na ne nemajú vek alebo rozum. Ak ju niekto chce chovať a má si byť vedomý jej povahy a podľa toho jej má zaistiť vhodné podmienky bez možnosti úteku. Ak nie, nech chová škrečka.

Já bych Epanteriase moc nedráždil :)) má v sobě ukrytého pantera :-D Navíc má 100% pravdu.
Chtělo by to víc zodpovědnosti a sebereflexe. Kolega, od kterého jsem kupoval kajmanky mi ukázal samce, abych věděl do čeho jdu. Sám jsem mu říkal, že jsem sakra přemýšlel než jsem mu napsal, a to mám dost zkušeností s velkými hady i varany. On mi zase říkal, že i když každoročně množí kajmanky dravé, tak až teprve nyní přemýšlí nad supí. Jo a propo paludária má na zámek....(jen k té zodpovědnosti - nic nenechává na náhodu).
Jinak pro Tooma - na Terrabazaru byly kajmanky supí za 2000, skutečně a opravdu to tak je, a kajmanku dravou jsem nyní zahlédl na ifauně za 199 Kč!!! Začínají jít ceny dolů a to si myslím je rovněž nebezpečné - tahle zvířata by neměla být takhle dostupná...

Radsi pujdu nakonec do kajmanky drave kdyz to tak ctu :) kazdopadne dekuji za veskere info :) preji Vam vsem Stastne a Vesele Vanoce a prosiiim, nehadejte se tu ;) i kdyz nazory tu padaji rozumne. Pochopil sem to ve stylu : utekla mi kajmanka,nevadi, poridim si novou. A argumentovat tim ze kazdy jednou udela chybu, zrovna nechat utect takhle nebezpecne zvire neni jen chyba ale poradna nezodpovednost..