Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochabnutí svalstva - chameleon

Dobrý večer,
mám chameleona 3 roky starého a jedná se o samce. Asi před půl rokem si poranil jazylku a následkem je, že jej můsíme krmit ručně (otevře tlamku a my mu do ní strčíme švába), ale poslední zhruba dva měsíce to jde z kopca a někdy nežral 3-4 dny, nechtěli jsme to do něj strkat násilím, abychom ho nestresovali. Avšak už došlo i na to násilné otevření tlamy a bez toho se už asi neobejdeme. Nevypadá to, že by byl vystresovanej, ale začíná být více apatický. Dříve byl všechny napadal a syčel na nás. Jenže teď už takové reakce nemá, i kdybych s ním házela a já nevím co, tak je mu to jedno. Jenže se vyskytnul další problém a to ten, že mu začali ochabovat zadní nohy. Když ho mám v ruce, tak předníma nohama se zatíná ze všech sil, ale zadníma, i když mě pevně drží, tak ty zadní nezatne. Následně v teráriu padá z větví. Za každou radu budu vděčná.
Jinak jej chováme v teráriu 60x50x100 (dělka x šířka x výška), UVB i UVA, podáváme vitamíny (1x týdně) a čistý vápník z lékárny na doporučení veterinárního specialisty (obalujeme veškerý hmyz), krmíme šváby, vlhkost dobrá (automatické stříkání - 2-3x denně)

Dříve jsme krmili cvrčky, ale s těma cvrčkama je to teď těžší, špatně se mu dávají do tlamy (skáčou). A je asi lepší když mu dáváme 1 švába abychom ho nestresovali, než plno cvrčků mu tám rvát. Je ale fakt, že stravu má stále stejnou. Pro lepší chycení švába dokonce švábovi ustřihujeme nohy, aby neměl možnost se snažit odstrkovat z tlamy ven a navíc ty nožky mají docela ostrý.

Jenže v čem to pomůže, vlhkost si myslím nemá co dělat s jeho problémem, jelikož infekce z plísní vzniká pouze pozřením plísně a to ve formě potravy. Napadl mě i vápník, že by ho mohl mít nedostatek, jenže když ho mám na ruce, tak zabere předníma nohama, ale zadníma ne, jenže uchop má silný na všech 4. Potom je tu ještě to, že se mu to stalo ze dne na den