Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to zmije, nebo jiný had?

Dobrý den,
v září 2014 jsem u své chaty v dřevníku vyfotil nějakého hada (byli tam vedle sebe celkem 3 a stihnul jsem vyfotit jen jednoho). Nevíte někdo co je to za hada?
Jedná se o lokalitu nízkých Jeseníků - Oderské vrchy (město Vítkov - chatoviště na Podhradí). Délka hada byla asi 40 cm......viz obrázek

(Sousedi sice fotku neviděli, ale mluví jen o zmiji - ty tmavé pruhy na něm mi nejsou jasné)

Předem děkuji.

Radim Č.

Jednalo se mi, o to, že můj 4-letý syn pobíhá v tomto prostoru a kdyby na toho hada šlapnul (dříve něž stačí had utéct), tak při kousnutí nedostane do těla jed. Jinak vím, že ne každé kousnutí od zmije je s jedem a taky, že zmije zdravého člověka neotráví :-) Ale prý to dost oteče a bolí...... A u malých dětí taky nikdy nevíte jak tělo zareaguje.
Jinak manželka se bojí i užovky :-)