Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grundle

Zdravim mám dotaz. Vadí želvám když jim budu dávat mražené grundle které jdou z moře? Známá je dává prý želvě nádherný a žere to. Tak nevim jestli jim to můžu taky dávat. Díky za radu.

Podle mě nevadí, taky jim dávám sladkovodní, které jsou asi i levnější (pytel cca 500 g za 70,- Kč). Napustím si kelímek vlažné vody, pár jich vyndám z mrazáku a nechám ve vodě rozmrazit. To, že jsou mořské, by nemělo vadit.

To, že jsou mořské, by nemělo vadit.

Ale bohužel vadí. Ony to žerou i sladkovoní užovky a žáby, ale zničíš jim tim ledviny. Osobní zkušenost...u sladkovodních želv to ale asi bude trvat dýl než u těch užovek a žab. Já dávám grundle akorát zvířatům z brakických vod, ta by vůči tomu obsahu soli měla být odolnější. Už tu na to někde je vlákno.

Zdravím,
to vlákno je zde, nedávno jsem si jej pročítal:
http://tera.poradna.net/q/view/289805-vodni-zelva- zimni-spanek?page=r289866#r289866
O grundlích někde v polovině.

vlákno o thiamináze a potížích s vyplavováním vitamínů B-komplex při krmení rybkami obecně je tady http://tera.poradna.net/q/view/41627-suplementace- vitaminu-skup-b-thiaminoza-aj?page=r41691#r41691

Jinak vodní želvy mi vezmou cokoliv, ale když dám misku rozmrazených okounků, slunek a grundlí rybožravým užovkám, tak si těch rybek z Kauflandu moc nevšímají, ostatní vždy upřednostní.

tak to bude zřejmě tentýž gavún štíhlý Atherina boyeri, jako v úvodním dotaze. A to, že tyhle mořské ryby zaplouvají i do ústí řek, kde se loví v brakické vodě (a pak je uváděno, že jsou naloveny ve sladké vodě, protože pojem brakický je pro obchodní řetězce už příliš složitý) bohužel nic nemění na tom, že jako mořské ryby jsou pořád plné soli.

hm,...
já bych nekrmil a nekrmím granule ŽÁDNÉ

navíc složení cituji : " Rybí moučka, kukuřiční škrob, gamarus, krill, mušle, řasy, rybí tuk"

je na tři věci a z toho ani jedna není pro želvy

(při přirozené lidské lenosti se pak z "nouzového krmení granulemi" stává skoro pravidlo)