Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama - snížena aktivita (pohyb, žrádlo)

Zdravím

Mám rok starou agamu (samec). Začínají se u něho už více jak 14 dní projevovat nízká aktivita. Skoro vůbec se nechodí vyhřívat, zelené téměř ani nejí. Zkoušeli jsme listy a květy pampelišky, salátovou okurku, mrkev, papriku, jablko ale ničeho se nedotkl. Pouze jednou snědl květ pampelišky když jsem ho dát až před něho. Dříve byl až hyperaktivní jak viděl cvrčka. Teď pořád leží a něma zájem, sežere ho až když k němu příjde. Krmím 8-10 cvrčků obden. Kadil naposledy před víc jak týdnem ale nevypadá že by měl velké břicho. Jenom přes den je vždy na jedno místě kde pak v noci spí a nízký zájem o žrádlo. Podmínky si myslím že má dobré. Přes den 28-32, výhřevné 40-42 a v noci 25. Terárko 100x60x60. Měl bych být neklidný? a co může být důvodem jeho snížené aktivity? Děkuji

Aha, já jsem tušil že nejspíš půjde o zimování ale nebyl jsem si jistý. Píše se tam že se má přestat s krmením. Pokud ho nechám zazimovát na 2-3 měsíce, to ho nemám celou dobu krmit? Vždyť to je dlouho ne? nebo nemám krmit cvrčkama a nechávat tam jenom zelené s čistou vodou? Musím mít zapnutou UVB během zimování? Jak poznám že je agama připravená na konec zimování?

Díky

Nekrmit ( ani zelené ani živočišná potrava ). Já nechávám jen misku s vodou. Všechny světla zhasnout. 2-3 měsíce dobrě živenné agamě nic neudělají. Ani to na ní nebude vidět. Po zimování opět pomalu prodlužovat světwlnou periodu až na normální stav a samozřejmě začít krmit.