Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení mláďat malých štírů

Dobrý den,

berou Vám mláďata (od 1. svleku) malých štírů (mám na mysli rody Euscorpius a Liocheles) octomilky? Nebo máte nějaký jiný osvědšený druh krmení pro takto malé štíry? Mě docela žerou i nasekané červy, ale ty octomilky se mi zdají býti lepší, protože je dle mého názoru přirozenější, když si štír sám potravu chytne.. Máte s těmi octomilkami nějaké zkušenosti?

Děkuji moc za odpovědi .. :-)

Mimina euscorpiů jsem krmil vždy mikrocvrčky a nemůžu si stěžovat. Štírci je loví dobře a dobře po nich rostou. Navíc odpadá úklid odpadků (pochopitelně na sem tam upadnutou nožku), které rády rychle plesnivějí a zůstávají po větší, porcované kořisti (sub a adult cvčci, moučňáci).