Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta vs. Hroznýš

Ahoj,

Po několika letech chovu užovek přemýšlím o tom že si do sbírky přidám něco většího.
Ale nemohu se rozhodnout co. A to že mi jde vysloveně o velikost. Doma mi prostě neprojde nic nad 250cm. Internet moc kecá a nevím na co se spolehnout. Hrozně bych chtěl Hroznýše a slyšel jsem že Boa constrictor imperator Hog Island se dorůstá při správném krmení necelých 200cm. Má s tím někdo zkušenosti ? A co je to správné krmení.
Za to Krajta královská není tak veliká ale je to o dost mohutnější had než užovka.
A k tomuto mám několik dotazů. Lze oba tyto hady krmit jen myškami ? A chtěl bych nějaký reálný popis velikostí od zkušených chovatelů.
Nebo nějakou jinou radu.

Mám hroznýše kolem 2,5m samice 6let. Zkuste Boa dumerili, krásný zvířata, do dvou metrů, podobné nároky jako Bc. No a ohledně agresivity záleží na jedinci a na náladě. Dumeril mě ale kousl snad jen jednou, constrictor už ani nevím, ale taky jak kterej a krajta když nemá náladu taky zaprotestuje. Každopádně mám pocit že to od Constrictora skoro nebolí ani když je to 15 kg macek skoro vůbec.