Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - boule na hlavě, puchýře na ocase

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu dostal se k nám leguán zelený, staří cca 6 měsíců. Má po obou stranách boule pod tlamičkou, jsou tvrdé, ale nechá si na ně sáhnout. Je i hubenější a málo jí. Našla jsem to pod nemocí metabolická porucha kostí - MBD a píšou zde že v mnoha případech dochází k úmrtí leguána. Nemáte někdo zkušenosti s touto nemocí? Nejlépe s úspěšným vyléčením?
A druhý problém je, že na ocase má jakési ztvrdlé výrůstky. Které tedy nemám ponětí jakým způsobem mohly vzniknout a co s nim?
Přikládám fotky a byla bych moc vděčná za odpovědi.

MBD je defekt na kostech. Neříkám, že ty kosti pod těmi boulemi nemohou být zduřelé, to není vidět, ale zřejmě na nich budou sedět také ty abscesy nebo jiné zánětlivé změny. protože ty boule jsou příliš ostře ohraničené. To právě chce, aby to ten veterinář prohlédl a případně provedl biopsii, z fotky se těžko usuzuje správná diagnóza. A také to chce prohlédnout nohy, při MBD obvykle krom čelistí zduří i dlouhé kosti končetin, nejen čelistí.