Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc-agama vousatá

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat u jedné paní jsme si asi před měsícem a půl koupili dvě agamky.. říkala že mají asi 4 měsíce ..posílala mi fotky a říkala že jsou ale staré že agamky jsou už větší... ale jak jsme si přijeli a viděli agamky byli dost maličké ale tak vzali jsme si je.... doma jsme je poměřili a jedna měla cca 15 cm a druhá 13 cm to asi u tak starých agamek normální není že?... Za tu dobu co je máme doma tak ta co měla 15 cm vyrostla tak o 1,5 cm a druhá asi o 4,5 cm takže nám tu větší přerostla .... tak nevím jestli je to tak normální že jedna roste pomaleji a to byla větší a druhá zase rychleji....Děkuji za odpověď :)

13 cm je velkost tak po 2 tyzdnoch od vyliahnutia

Vacsinou rastu plusminus rovnako - ale obcas sa vyskytnu jedince ktore nerastu, resp. nenarastu vela.

Treba si vyberat dobrych chovatelov - takych ktori by podtrhnutu agamu nikdy nepredavali. Na druhu stranu ak ste s tym zmierena, agamy zeru, zaujimaju sa o okolie tak len budu zrejme len mensie. Alebo Vam len chovatelka uviedla nespravny vek zvierat a este narastu.

Ak by som kupoval agamu, chcem vediet detaily o znaske (kolko vajec, datum znasky, dlzka inkubacie, mortalita) a velkost/vaha/vek/foto rodicov. Proste informacie ktore si dobry chovatel vedie a vacsinou ich automaticky ku zvieratu prilozi.

Tak to už asi trochu přeháníš...Kdyby jsi se mě začal ptát na tolik věcí,tak tě pošlu víš kam....Určitě si pamatuju,kolik přesně je vajec v každé snůšce,datum,váhu rodičů a fotky všech zvířat běžně nosím na prdely....Neznám NIKOHO,kdo by tyto info AUTOMATICKY přikládal k jakkémukoli zvířeti,natož k vousatce za tři kila....A hlavně tak trochu nechápu,jak z těchto informací poznáš,kolik zvíře vyroste,natož,že je podražené....

Doteraz si mal vcelku rozumne prispevky byt som casto s urovnou podania mal problem, vzdy mali aspon hlavu a patu...

Pogona za 3 stovky - celkom nedavno si pisal ze pod 9 kil nepredavas, ja zas nepredavam pod 6 kil a zatial som sa vsetkych zdravych zbavil.

Ak si nevedies zakladnu dokumentaciu o chove (co pochybujem), tak je jasne ze si po pol roku nebudes pamatat nic.

Mal by si sa vo svojej mudrosti naucit citat - nikde nepisem ze z tychto informacii zistis nieco o tom ci agama bude/nebude podrazena. Zistis z toho ale uroven chovatela - dobry ti podrazene zviera vacsinou nepreda.

Anyway, odomna tieto informacie kupujuci vzdy dostali a to sa nepovazujem za extra chovatela.

Tak za prvé nevěřím,že by někdo chtěl za podraženou vousatku víc jak tři kila,nevěřím,že někdo,kdo nic neví o vousatkách,dal za dvě třeba dva tisíce...Prodávající nelhala,řekla na rovinu,že jsou čtyř měsíční a stejně na ně kupce sehnala...A za druhé,pokud si byla zadavatelka pro mimča u chovatelky,tak zajisté viděla i rodiče a chov a na vše se zeptala...A za třetí,na co je někomu informace,že byla na příklad z 23 vajec,jedno mládě chcíplo při narození??Nebo datum narození?Je rozdíl mezi lednovou a dubnovou vousatkou??Nic proti tobě nemám,ale nedělejme z vousatek vzácný citesový zvíře,ke kterému budeme tahat šanon informací a přesným rozpisem,co kdy zhamala....Uvědom si,že menší oblastní burza trvá tak hodku a půl,když ke každé vousatce budeš dokládat půlhodinové informace,tak budeš brzo prodávat jen samé dospělce....Základní info si má kupující zajistit před koupí,auto taky nekoupíš jen proto,že jdeš kolem bazaru...A za poslední,nedělej z lidí blbce,99 procent jich pozná zdravé zvíře a nepotřebuje rodokmen,zadavatelka zrovna patří bohužel mezi to jedno procento....Měla si půl hodiny číst na qooqlu,pak by nekoupila takový mrzáčky a měla klid....Slunce v duši

nehraj sa na urazeneho :-D Je uplne sumak kedy sa nejaka pogona narodila. Pisal som o urovni chovatela

To je akoze problem na 3M sticker na ktory tlacis nazov zvierata a cenu prihodit aj info o znaske/rodicoch? A na jednu A4ku si vytlacit foto chovneho paru ktore v euroobale pouzivas 5 rokov? Snad nezacnes argumentovat ze ak by si to spravil, financne ta to zrujnuje... K hyperbolizacii o tom ze mas k zvieratu dodavat aj co kedy zozrala sa ani nejdem vyjadrovat, je to uz aj pod moju uroven.

Chovatelka evidentne pani nepoucila ze zvierata nebudu v najlepsej kondicii - ako 4 mesacne mali mat 30-35cm a nie ze po dorasteni mali 13 a 15cm. Pani ktora kladla otazku nevyzerala ze by mala dostatok informacii - a od nikoho ineho nez od chovatela sa k nim nema sancu dopracovat.

Hladas problemy tam kde nie su - nikto z ludi blbcov nerobi, ale tak ako ty zrejme nerozoznas zapecene hydrostely v motore tak plno ludi nerozozna zdrave zviera od polomrtveho. Nedavno tu bola agama s odumretou koncatinou a dotazujuci sa pytal ci nahodou nie je nieco zle. Tak mi nerozpravaj ze ludia si za pol hodinu nieco vygooglia. Ak by to tak bolo, neboli by potrebne taketo poradne.

Ve zkratce, takhle malou agamu jste neměla kupovat, ale otočit se a odejít. Moje mláďata měli ve 4 měsících přes 30 cm, jen pro porovnání. Ale přeju vám, i když se může stát, že agamky budou i v dospělosti menší než by měli normálně být, že se jim u vás bude dařit a budou se mít fajn.