Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování leguánků

Mám dotaz ohledně zimování leguánků...od druhého týdne v listopadu jsem začal snižovat dobu osvětlení a teplotu v teráriu...samec je již týden zalezlý v úkrytu a začíná fázi hibernace...problém je, že na samici to nějak neplatí a stále si aktivně běhá po terárku a vypadá to, že se jí do zimování vůbec nechce :-) ještě teda stále část dne svítím 6hod pouze lineárka bez výhřevu, ale nepřipadá mi že by samice chystala zimovat....nevím co s tím...

problém stále přetrváva....samice stále nechce zimovat...terárium mám ve neobývaném pokoji...v nejteplejší části je pokojovka a v ochlazované části kolem 18°C v noci pokles na 15°C....je možné, že bych se dočtal odchovu i kdyby samice nezimovala jen samec??? nevím proč samec normálně zazimoval a již je přemístěný v sklepě a samice je stále aktivní :-(