Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pogona vitticeps 1 samec vs 2 samice

Ahoj a přeji krásný den

Mám takové menší dilema,mám terko 100-60-60,nastudováno krmení,osvícení a vše kolem chovu.
Kde potřebuji poradit je,zda chovat 1 samce (byl by sám,což asi není moc pro něj vhodné)nebo 2 samice(asi lepší řešení,jen se trochu bojím ,samičích" :-)problémů)Začínám,chci získat zkušenosti a nemám,aspoň zatím žádné ambice odchovávat mladé.Nesháním mazlika,jen spokojené zvíře.Zkušenosti mám spíše s akvaristikou,což doma ještě mám.mimo jiné kočku,kocoura a psa:-).Předem dík za rady.Jaroslav Charouzek UL.

Doplnění dotazu:výtažek z článku:Rozhodnete-li se chovat pouze jednu agamu, doporučuji zakoupit samce. Samice mívají snůšky (i neoplodněné - utvořené bez napáření samcem) a vždy je zde určité riziko zadržení vajec a následný úhyn. Při koupi samce nám tyto záležitosti odpadnou.
a dále:Chov páru- Jestliže se rozhodnete pro chov dvou agam, doporučuji zakoupit dvě samice.
Dotaz:je menší riziko zadržení vajec u chovu dvou a více samic?Nebo tam na počtu nezáleží?Na 1-2 mám malé terárko.