Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlína pro želvu

Dobry den,

Mel bych takovy dotaz ohledne substratu pro zelvu zelenavou. Docetl jsem se, ze nejlepsi bude kombinace pisku a hliny. S piskem neni problem, ten jsme sehnali, nicmene si nevim rady s hlinou. Zkouseli jsme vyhrabat neco malo z louky, kterou tu mame, ale temer bez uspechu. Hlina je moc tvrda a plna kameni, snazili jsme se to rozdrolit a prosit, ale z velkeho kyble se nam tim vytvorila jen mala hrstka. Takhle akorat znicime louku a stravime nad tim obrovskeho mnozstvi casu. Tedy k memu dotazu - je nejaka hlina ci substrat, ktery by se dal poridit napriklad v OBI nebo podobnych obchodech, ktery by nebyl pro zelvu nebezpecny?

Dekuji za jakoukoliv radu

Podľa mojich skúseností je hlina zmiešaná s váhovým pieskom úplne v poriadku.

Takisto sa dá bez problémov použiť zmiešané kokosové vlákno s váhovým pieskom a vodou.
Návod na prípravu nájdete na stránke: http://www.suchozemskekorytnacky.eu/news/vybavenie -teraria/

Vlhkosť udržujeme rosením vodou - večer rozprašovačom napríklad.

Terárium musí byť ale rozdelené na 2 časti: vlhkú (teplú) a suchú (studenú). Korytnačka si sama najlepšie vyberie kedy čo potrebuje.
Veľmi dôležitá časť terária je aj osvetlenie. O ňom sa takisto dočítate v uvedenom článku.