Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umístění UVB žárovky v teráriu chameleona

Dobrý den,
jsem začínající chovatel chameleona. Chci se zeptat na umístění UVB zdroje (spirálovitá žárovka Reptile UVB 100 25W). Jak jistě víte, uvb neprojde skrze sklo. V horní částí terária mám větrání (viz foto). Otázka zní, zda tím projde dostatek záření potřebného pro chamíka, pokud žárovku umístím nahoru na terárium. Děkuji za jakoukoliv radu.

UVB kompakt MUSÍ být v dosahu chameleona. Sklem UVB záření neprochází, ale ani skrz větračku by to nebyla žádná sláva (vlastně by tam byla úplně k prdu). Umístěte jí dovnitř terária, aby se chameleon dostal až pod ní a úplně nejlépe jí vyndejte z toho květináče.
Ps.: předpokládám, že máte Reptigo 5.0 (Reptile UVB 100)? A jak píše Cadaverous - taky se mi nezdá, že by bylo terárko dostatečně odvětrané.

Uvedu příklad.. ráno vstanu do práce, porosím rostliny a sklo. Řekněme po cca 2 hodinách se voda vypaří. Mám tedy opravdu rosit jen jednou denně ? Momentálně rosím 2x denně - ráno, když vstávám a večer, když vypínám světla (to mu voda vydrží téměř až do rána. Pokaždé když mu porosím terárko, tak hned míří ke sklu/rostlině a pije.

Dal bych na radu Rézy. Rosit 1x denně a určitě ne na noc před zhasnutím světel. Mrkněte na počasí v jemenu (předpokládám, že jde o chameleona jemenského). Tak je taková vlhkost, jako máte vpodstatě normálně v místnosti. Tudíž rosit není potřeba tolik. Už tu bylo moře chameleonů s problémem způsobeným nedostatečným větráním a nadbytečným rosením.
PS: Hodně prodejců (nejvíce zverimex) poradí cokoliv, jen aby prodali. Neříkám, že je to tento případ, ale... ;-)