Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončíci nežerou..

Uz jsem se ptal v jinem vlakne, ale nikdo neodpovedel.. Mam 3 gekonciky. Dva které mam od stejného chovatele a nechaval je zimovat jsou furt zalezli ve vlhkem ukrytu. Nechcou zrat, předtím aspoň tu 1 nymfu svaba sezrali, když jsem jim ju dal před tlamu pinzetou, ted nezajem. Ten treti netusim jestli byl zvyklej zimovat, ale ten je furt venku a smejdi, ale taky nechce zrat.. Tak co s nemá? Mam proste vypnout svetlo a tim jim i snížit teplotu na nejakych 21stupnu a nechat je tak třeba do konce února bez zradla? Dik za rady..

No zda se mi ze zerou min a min. Na jare když jsem je mel par tydnu, tak zrali třeba 3-4 cvrcky denne. Pak jsem presel na svaby a to si dali nekdy 2-3 nymfy, nekdy jednu, nekdy nic. V poslední době uz max tu jednu, mozna ta velka zluta furt stejne ty 2-3 nymfy, ale ted uz fakt asi tyden nic. Jinak jsou to 3 samicky. Ta jedna zluta je fakt pekna, mi prijde zdrave vypadajici, ta druha zluta, od stejne chovatelky je takova drobnejsi, nemá tak masivni hlavu jak ta druha a taky ho ta velka nechtic kousla do hlavy. Fakt si myslela, ze to je zradlo a normalne se ji zakouska do hlavy a trosku to jakoby i kruplo, sem neveril, ze prezije do dalšího dne, byla zalezla a mela zavrene kukadla. No to asi přečkala a je zas v pohode, jen s tim zradlem ted nejak stavkujou no.

Dospelý gekončík ti už nebude chcieť žrať každý deň,niektorí sú výnimky :-D Kŕmiť stačí 2-3 krát za týždeň,už nepotrebujú toľko potravy ako mláďa kvôli rastu.
Na nechutenstvo u dospelých gekončíkov platí,že "Hlad je najlepší kuchár" ;-) Kľudne týždeň-dva pauzu a budú zas pekne loviť.