Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus

Dobry den,prosil by som o radu. Kupil som si Rhacodactylusa ciliatusa mam ho 2 tyzdne a nechce zrat ani cvrcky ani presnidavku. Je to samcek ma 19 cm mam ho v terarku 40,50,58 h,d,v...vybavenie kôra konar rozvetveny,umele rastliny vela ukrytov. Vlhkost cez den 55-65 na vecer rosim takze v noci aj 70-80. Cvrcky ma v miske takze viem ze nezere miska dole n polozena na substate rozmer misky vyska 8 cm priemer 20 cm. Substat v terariu raselina s piesom zmiesana. Vetranie v terariu je dostatocne. Dakujem popredu za vsetky rady a pripomienky.

Zdravim,ano presne to ma aj napadlo pred tyzdnom a dal som mu hore ta vyssie misku s kasou( rozmackany banan) aj presnidavku. Ale som presvedceny ze sa jej nedotkol. Ale treba byt trpezlivy a verim ze sa rozozere.predsa akekolvwk zviera ked ma dobre podmienky na zivot a dost potravi bude raz hladne.A dakujem Vam za pripomienku a radu.

Těžko říct, zkusil bych jiné jídlo, třeba není na cvrčky zvyklý. Zkusit šváby, nebo ovocnou kaši. Zkoušel jste mu dát nějaké rozmačkané ovoce? Taky může být vystreslej z přenosu do nové ubykace, takže bych ho nechal co nejvíc v klidu, bez rušení. Jakou tam má teplotu?

Chvatel ktory mi ho predaval povedal ze bol zvyknuty na cvrcky a tie mu davam a rozmackany banan a presnidavku nic nechce. Tiez si myslim ze je este v stresu a musi si zvyknut na nove prostredie ale su to uz 2 tyzdne tak som uz nervozny. Kazdopadne dakujem moc za komentar

Jediné co mě napadá zkusit mu nějakého cvrčka dát volně do terária. Stalo se mi kdysi u několika ciliátů, že jim vadilo, když byli cvrčci ve sklenici, takže jsem je prostě musel házet do terária na volno a nechat je, aby si ho chytli. Tak bych mu tam zkusil jednoho nebo dva dát a uvidíte.

Momentalne som prihlaseny cez mobil a neviem zaslat foto teraria. Ale dakujem za rady. Budem musiet este pockat 2-3 dni a ak nic tak nieco vymyslim. V noci beha aj rano ho vidim pobehovat v terariu aj teraz,len nechcem zatial moc sa pozerat a chodim do teraria rukami co najmenej a to cez den kedy spi a menim mu vodu a rosim. Inak ma klud.

Zdravím, Ja mám zase taký problém že mám doma štvrtý deň 7 mesačného samčeka R.Ciliatus, papá jedol rozmačkaný banán a jedného Cvrčka ale problém je ten že nieje vôbec aktívny ani večer myslíte že to môže byť stresom? A tiež som si všimol že mu zle držia prísavky a čítal som že to môže byť nedostatkom vápniku je to pravda? A ešte by som sa chcel spýtať ako často mu mám dávať jesť niekde sa píše že raz za 3 dni a niekde každý deň. Ďakujem

Využiji tohle vlákno a zeptám se... 22.12. se zadařilo a v teráriu se vylíhl prcek. Našel jsem ho jak leze po skle. Hned jsem ho přemístil do plastové krabičky na ubrousek. Vodu jsem daldo víčka od mléka. Nabídl jsem mikro cvrčky ale do dnes si nic nevzal. Nabízel jsem rozmačkaný banán a taky nic. Je to můj první odchov. Nevím si rady :(

Zdravím...ano je to nejspíš stresem, zkuste mu dát ještě týden pak by mělo být vše OK. Krmit jednou za 2 dny nejlépe střídavě cvrčky a kaše.
Měl jsem stejný problém, mám doma pětiměsíčního samečka. Když jsem ho přivezl tak se první 3 dny vůbec nepohl z místa...teď v noci řádí a skáče po terárku. S krmením sem měl taky velký problém, nevzal si nic jiného než banán a cvrčky do něj nemůžu dostat jakýmkoliv způsobem doteď a to ho mám víc jak 2 týdny.

Ja viem ze ciliaty po vyliahnuti primaju potravu niekedy aj po dvoch tyzdnoch,takze sa nemusis bat,treba zacat kasickami a primeranymi cvrck ami rozkrmit ho. Ja som kupis 8 mesacneho ciliata a zatial nejedol je tomu uz 15 dni.

Nie zas nasilne,skus si dat na prst kasicku alebo presnidavku a potri mu usta a zacne sa olizovat a skus cvrcky pinzetou mu ponuknut. Ale mozno este nebude chciet primat potravu. No je tomu 8 dni takze by uz aj mohol,niektori ciliati uz primaju potravu aj druhy den,niektori po 2 tyzdnoch.

Frenklin, sám si zatím nevyřešil problém a už dáváš rady? Já bych tu kašičku na prst zkoušel jako poslední variantu. Většinou ta nežravost pochází ze stresu z nového prostředí, proto bych logicky nechal zvíře zabydlet a sahal na něj minimálně. Navíc sem docela zastánce toho že pagekon není blbý a když bude potřebovat, tak se nažere. Musíte mít trpělivost a pevné nervy. Dost si myslím že je možné, jestli tam máte danou v teráriu kašičku, tak že ji žere, ale ani si toho nevšimnete. On takový malý ciliát toho také moc nenají.

Pozri ciliatek nerobim sa mudry a sam som este amater, a nerozdavam rady ale snazim sa poradit pretoze mi poradilo dost ludi,tak sa chcem podelit ked vidim ze ma niekto problem ako ja. Je mozne ze tu kasicku zral,ja som netvrdil ze nie,len som napisal ze pochybujem. A som rad ze si napisal aj ty svoj nazor,pretoze v takychto chvilach je kazda rada dobra. Mam vela precitane o ciliatoch ale prax je ina. Nekupoval som si ho len tak,kupil som si ho lebo ciliaty su nadherne a dlho som po nich tuzil a chcem kupit aj samicku. A ko som uz aj ja napisal aj ty treba byt trpezlivy a cakat. Ja som pisal ze ked sa ukludni a udomacni tak bude aj hladny.

A este jedna vec ktoru som zabudol napisat,Ciliatek. Po dvoch tyzdnoch som skusal kasicku ako poslednu variantu,pretoze potrebujem dostat do neho uz aj vitaminy. Ty by si kedy aku skusil tu poslednu variantu? O rok o dv,ci az ked bude po nom? Myslis si ze 2 tyzdne je malo na poslednu variantu?

Zdravím všechny chovatelé těchto pagekonů.
Měla bych jen dotázek ohledně rozměrů...mám nachystáno 39dx60hx128v cm, zda-li to bude vhodné pro čtyř členou skupinku (1,3)...vím kolik se tak pohybujou ty rozměry ale nikdy jsem je doma neměla, tak se raději optám...Děkuji za odpovědi :-)

No... Rozměry jsou fajn. Škoda té hloubky ta je vážně hodně na hraně, ale dá se to, zde to zase vynahradil ty výška. Pro pořízení se zatím chystám. Ale 4 bych do toho nedal, uvažoval bych nad 3 ale 4 mi přijde už moc. Já jsem takový zastánce velkého prostoru :-D takže v teráriu 60x40x60 budu mít jednoho. Což už je asi zase druhý extrém :-D