Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík málo žere

Dobrý den, před třemi měsíci jsem si pořídila samičku gekončíka nočního (eublepharis macularius) a ze začátku vše probíhalo v pořádku, sežrala tak 4 cvrčky denně s tím, že jsem občas den vynechala a dokonce se naučila jíst i z pinzety. Ale poslední měsíc mi moc nežere. Začalo to tím, že 14 dní nejedla vůbec a teď sní tak maximálně 2-3 cvrčky (o velikosti její hlavičky) za TÝDEN. Zdá se mi však, že na váze neubývá a ocásek se neztenčuje. Samičku chovám samostatně v teráriu o velikosti 75x40 cm a vyhřívám 75w žárovkou a topným kabelem. Ve dne má teploty kolem 30 a v noci 21-25 stupňů. Krmím pouze cvrčky obalenými v raboranu. Samička nepřišla do styku s jinými gekončíky a v původním chovu byla mláďata v karanténě po jednom. Přesto mám strach jestli není třeba nakažena nějakými parazity nebo jestli nemá jinou nemoc. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Čím by to mohlo být? Po novém roce se chystám odeslat trus na rozbor a chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějaký kontakt, kde se tohle dělá? Předem moc děkuji za odpovědi.

Tak tedy stále topíme i celou noc. Zkusili jsme koupit moučné červy a gekončík se po nich může utlouct....poprvé jich snědla asi 10 a teď sní denně tak jednoho cvrčka a 5 červů. Tento týden jsme jí vážili a má 10g takže moc nepřibírá, ale ani neubírá...nejsem moc nadšená, že dává přednost červům když cvrčci jsou výživnější, ale jsem ráda, že vůbec žere. Takže vám všem moc děkuji za rady ;)

Já si naopak myslím, že ty teploty nejsou to pravé. Pokud má mít konstantní teploty v celém teráriu, tak kolem 28. 30 je mimo výhřev moc. Na noc normálně s klidem vypnout i mladým, pokud nemáte doma Sibiř. Hlavně vzhledem k velikosti terárka mi kabel spolu s žárovkou připadá jako šílená pálka. Akorát bych dávala hodně vápníku, vzhledem k tomu, že dostávala jen roboran. Takže vápník klidně denně.

Mohla bych, než zajdu koupit vápník, použít nastrouhanou sépiovou kost? Má jí stále v misce k dispozici četla jsem někde, že to stačí, ale můžu v ní zkusit obalit. Máme u nás nouzi o dobrý zverimex. A mohla bych tedy zkusit na noc nechávat zapnutý jen kabel a na den jen tu žárovku popřípadě obojí...řekla, že ráno tu sibiř máme :D tak aby ten pokles nebyl takový můžu nechat kabel.

Spíš pořádně proměřte teploty, protože žárovka a kabel na takhle velké terárko mi opravdu připadá hodně. Měl by mít možnost se ochladit. A gekončíci snáší poklesy v pohodě, pokud je to mládě a nechcete to riskovat, tak jen ohlídejte, aby to nešlo pod 20.

Vápník kupte klidně v lékárně - mívají ho v tabletách... Sépiovka by měla stačit, ale osobně s ní zkušenost nemám.