Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská nežere

Zdravím,
Měli byste, prosím, nějaký tip, jak přinutit hada žrát? Je to krajta královská, pinstripe, stáří 6 měsíců. Máme ji doma měsíc. Teplota a vlhkost ideální, má dva úkryty – jeden v teple a druhý v chladnější části. Majitel, od kterého jsme ji koupili, nám tvrdil, že je rozkrmená a žere živé co 5 – 7 dní. Jenomže my jsme zkoušeli vše, co víme, abychom ji pomohli – skákavku do terária, pak holátka, čerstvě zabitou myší jsme ji dráždili po těle, rozmražená holátka spolu s hadem v menším faunaboxu, také přes noc, dokonce i holátka pokapaná pár kapkami z tuňákové konzervy. Žrádla si vůbec nevšímá, jakoby nevěděla, k čemu to je – nemá typické esíčko za krkem. Spíš jí myš leze po těle a očuchává ji drze ze všech stran, aniž by ji to vyprovokovalo k nějaké akci. Víte, co s tím? Doma už máme víc než rok jednoho krajťáka, který je úplně bez problémů.
Děkujeme za tipy.

Tak i už u mě nastal problém . Tak se chci zeptat jestli je to normální že i u 1/2 roční reginy nastala zimní nežravost. Protože na svuj věk je malá (170g) tři týdny nežrala
Tera
80dx70vx50h
Teploty
32-26C
Substrát
rašelina+písek
A fotky jestli budou potřeba tak až se dostanu k foťáku.
A nebo ještě lepší je video watch
Edit: ukryt tam má jen sem ho na krmení vidělal aby to nepřekáželo má tam kůru a starej akvarijní kořen přes ten se svlékala.

Nezoufej, zkusili jsme násilné krmení myšími holaty v týdenních intervalech. Hodně lidí mi tu radilo, že to nemám dělat, že se časem chytne nebo že mám krmit pomocí sondy, protože cpát ji holátka do tlamy není šetrné a hlavně také je pro hady stresující. Ale přesto po zhodnocení všech pozitiv i negativ jsem zkusila násilné krmení malými holátky. Trvalo to zhruba pár týdnů, krajtička trochu zesílila a vzpamatovala se a začala sama jíst i lovit obyč živé myši. A pravidelně. Jestli má z toho trauma nevím, ale žije. A není ani trochu agresivní a kousavá :-*

probůh, hlavně ji ničim necpi...pokud to už byl rozkrmený had, tak nežere z nějakého důvodu. který se buď odstraní sám (fyziologické nežraní), nebo je potřeba ho odstranit. ale rozhodně ne cpát toho hada násilím, tím mu ještě zbytečně přiděláš trauma. On když nebude mít důvod nežrat, tak bude žrát sám.

Necpat..rozhodně ne regínu, která sama žrala! Pár mi jich pod rukama prošlo a jsou hold vybíravý..u dospělců je roční půst celkem normální, ale u mláděte ne..
Zkus mastomyši..mají specifický pach a nikdy mi je žádná regína neodmítla..a z toho tvýho videa je vidět, že lovit umí ;-)
K tomu rozkrmování: Je velkej rozdíl mezi uměle (násilně) rozkrmeným mládětem a mládětem co dva měsíce nežralo a nakonec se chytlo, to je prostě silnější a odolnější ;-) Stres dělá svoje..

To neva, že neměli džungaráky, když si vzala mastomyš. Tam šlo o to jí zkusit dát něco jiného, co si sama vezme. Džungarákům nebo jiným křečkům, pískomilům atd taky většinou neodolají, proto jsem ho navrhla. Ono se stává, že had co žral něco to časem začne odmítat, tak pak chovatel musí vyzkoušet, co zrovna chce. Pak většinou pomůže změnit kořist, nebo třeba jen její stav - mě někteří hadi co normálně lovili časem začli odmítad živé a chtěli zabité stažené. A po čase se zase vrátili k živému. Je to o tom vyzkoušet, co to zvíře aktuálně chce - odstranit příčinu, proč samo nežere. V tomhle případě ta příčina byla to, že začal odmítat myši. Ale hlavně ho necpat násilím.