Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský-zdravotní problémy

Dobrý den, před měsícem jsem dostala chameleona. Za tu dobu se vyskytlo pár problémů a já nevím co s nimi. Předevčírem lezl po chameleonovi nějáký malý červík, tak jsem ho z něj sundala a zabila jeden den byl klid a dneska zase :(. Nevím z čeho by to mohlo být, jestli má nějáké kožní onemocnění nebo jestli je to z rostlinek, cvrčků? Fakt nevím:(. Další problém, může existovat něco jakoby se chameleon protahoval a zíval? Je to asi blbost,ale mě to tak připadne. Jsem nezkušená, tak bych byla moc vděčná za každou radu.

Za tento týden ani jeden červík :(, no dá hlavu do boku nafoukne lalok a otevře tlamičku. A on to dělá hlavně v terárku, aniž bych mu do něj zasahovala. Teď i hodně zhubl, změnil úplně barvu na světlunko béžovou.. předtím byl krásně zelený, teď je zelený jen když spí. Sní tak 10 cvrčků za den, máme ho od poloviny prosince takže ani nevím jak je starý :(, hlídala jsem ho a nakonec mi zůstal a předchozí majitel si ho koupil v prosinci a ze zverimexu, nic o tom nevěděl, tudíž se ani nezeptal jak je starý:(.