Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anolis barakojský

Zdravím prodává se tento druh anolise normálně na burzách nebo od chovatelů? Moc jsem toho nenašel a hlavně bych videl rád nějaké video natočené o tomto tvorovi nemáte někdo ? :).

Pro informace o Anolis Baracoae je nejlépe použít strýčka google. Stejně jako ostatní Anolisové žijí v hustě zalesněných horských obastech Kuby proto musíš zvolit UVB osvětlení odpovídající tropickému, subtropickému biotopu. Například kompakt Reptiglo 5.0 do většího terária nejlépe 26W. Dále klasickou bodovou žárovku pro výhřev a terárium dostatečně prosvětlit ještě pomocí zářivek se spektrem světla co nejvíce odpovídajícímu spektru slunečního záření (+6000). Jen poznámka k tvému teráriu. Jedná se o stromového Anolise, který dorůstá až 50 cm, proto Tvé terárium s 50cm na výšku je nevhodné. A poslední poznámka, sklo nepropouští UVB spektrum záření, proto žárovka musí přijít dovnitř terária a UVB kompaktní zářivku pravidelně měnit.