Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán nepřijímá potravu

Dobrý den , mam leguana 2 roky starého, bohužel teď přestal jíst , pít, čurat , cestuje po celém bytě,, dnes je to 10 den co odmítá jídlo a vodu, nevim si snim rady a mam o něj strach , terarko má velký asi metr a pul na metr široký, částečně otevřený aby mohl vylejzat ven na topení, v terarko ma lampičku a dřeva na šplhání, a kytku fikus benjamin, měl rád pampelišky,rukolu,Mandarinky... A teď mu podstrojuji vše čerstvé a bohužel se toho ani nedotkne, za každou radu budu vděčná. DĚKUJU MOC...:(
[mod]Změna předmětu, původně: LEGUAN NEJÍ (cejna)[/mod]

Možná by byla dobrá fotka zvířete, ale pokud by byl pěkně nafouklej, tak to může být samička plná vajíček, nebo také nadrženej samec.. Já o víkend přestěhoval lega do nového terka a u zeleného se také zrovna nepřetrhne a spíš chřadne, tak zatím vyčkávám a uvidim po tomto víkendu, zda nebudu muset vyhledat odborníka..

Promiňte, ale ani se nedivím, že nejí. Chcete to více informací o chovu! V teráriu má lampičku? Jakou? Já mam lampičku na stole. Leguán potřebuje pořádnou výbojku s UVB. Otevřené terárium aby se chodil vyhřívat na topení? PROBOHA proč? Leguán se má vyhřívat jako plaz na slunci! Tudíž pod pořádnou UVB lampou v teráriu jak jsem již psal. Z těch fotek mi přijde, že má lego v teráriu tmu jak v .... Taky ani ty ostny neodpovídají 2 ročního lega navíc mi přijde, že je "vysušený". Chce to ihned veškeré podmínky chovu atd, ten lego nevypadá vůbec dobře.