Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro felsumu

Musí mít felsuma vysoké terárium? Moje je totiž 60×30×30, na výšku jen 30cm a chtěla jsem se zeptat, zda by se tam tento nádherný tvoreček dal chovat?
Dík předem za odpovědi:-)

tak gekončík určitě ne! Gekončík potřebuje větší plochu dna, a na výšku velké nároky nemá. Jinak, určitě by tam přežil Pagekon řasnatý. Ale vážně jen přežil. To terárium má malý půdorys. Jestli chcete felsumu tak proč ne? Nepíšete jaký druh, madagaskarská ne, ale třeba klemmeri by tam šla. Nebo když ne felsumu, tak by se tam dal pořídit pár Lygodactylus williamsi (doufám že ty názvy píšu dobře). Když bych něco napsal špatně tak se omlouvám.

Ty Oedury bych tam take nedaval. Tararko mi vzdy vyuzivali spise vertikalne. Jinak zalezi jak se to upravi, kolik se udela schovavacek a jaky pak bude vysledny povrch. Nejde ani tka o velikost zvirete jako o jeho aktivitu. Ja v takovemhle terarku mam gekonciky uz 15 let, pokud se jim tam da nejaka terasa a schovky, tak v pohode.