Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Apaticky leguan zeleny

Dobry den. Potrebuji od Vas poradit.Zdedila jsem po sve sestre cca 7leteho leguana.jsem amater a nevim si rady. Do ted bylo vse v poradku ale tad nejakou dobu je apaticky..nezere a ani nepije.je oranzovy ( to byval i pred tim )nahybe se a reaguje pouze na dotek.je dost dehydrovany.napadlo mne ho vykoupat ve vane. Protoze vanu mel vzdycky radale sestra vzdy pred tim vanu necim osetrila,aby mu to neublizilo a ja netusim cim.Prosim poradte.... nerada bych o nej prisla.dekuji

loading...

Mám podobný problém, min týden v sobotu jsem přestěhoval leguána do nového, většího teráráia, nebo spíš voliéry, rozměry 2,5m x 2,3m x 1m (š x v x h). Mám udělané dvě výhřevná místa, pod jedním (UVB lampa) je teplota 39°C, na druhém dvě bodová světla +/- 43°C, UVB lampa svítí dvě hod dopoledne, dvě odpoledne, jinak jedou bodovky a dosvěcuji UVB zářivkou. Jinak teploty odměřené na několika místech, u stropu 29°C, zhruba v půlce 25°C a u dna 23°C. Alespoň 1x denně ho rosím, jinak mám vysledováno, že min jednou denně se naloží do bazénku. Každý den vykoná potřebu,ale na dvou a půl letého samce to je jen bobeček, převážně vyloučí jen moč. Leze, hledá, ale je vidět, jak hubne. 2x denně vyhodím zelené, dám nové, ale nějak se k němu nemá, v sobotu jsem zaregistroval 2x pád z větve. Na pohled není zjevné žádné zranění, loni měl podobné období, kdy měl choutky, ale alespoň něco málo sežral.
Děkuji za každý postřeh.

Podle všech znaků ano, nemám mmt možnost vložit foto, ale dle rozšířeného kořenu ocasu, pórů na zadních nohách, laloku a jeho chování před rokem to bude samec. Letos zatím ne, ale loni po sobě zanechával na jeho vybraných místech ejakulát, nebo jak to nazvat né moc hanlivě :)
Po přeložení do nového se hned nažral a to bylo před týdnem v sobotu, od té doby ztratil chuť k jídlu..