Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB Osvětlení - Agama vousatá

Dobrý den,

pořídila jsem si 2 Agamy a v létě bych si je chtěla brát na chatu. Četla jsem, že transport jim nevadí, jen jsem se chtěla zeptat, jestli je nutné aby měli v teráriu, ve kterém budou převážně jen spát, nebo malou část dne, zdroj UBV. Když už je tam povezu, plánuji, že budou hlavně na zahradě (v případě teplého počasí). Jde mi o to, kdyby se například ochladilo, nebo zkazilo počasí, jestli zvládnou být 1-2 dny bez zdroje UVB aniž by jim to ublížilo.

Moc děkuji za Vaše odpovědi. S chovem začínám, tak budu vděčná za Vaše rady.

Kratkodobe (mysleno - v radu dnu a tydnu) se nic nestane = nemusite to nijak komplikovat. Druha vec je to pousteni po zahrade (budou mit ohrazeny/dostatecne zabezpeceny prostor?) a vubec vozeni nekam.

Moc děkuji. Na zahradě budou mít více než dostatečný prostor vymezený pletivem (i ze shora) a budou pod dohledem. To převážení nebudu uskutečňovat nijak často spíš vyjímečně. Jen bych chtěla agamám dopřát taky trochu venkovního pobytu, bydlím v paneláku a brát je ven někde na sídlišti mi nepřijde dvakrát optimální.
Ale děkuji moc za radu :-)