Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan stepni

dobry den chci se zeptat jak dlouho spi vas varan?nas spi od 8 vecer do 10dopoledne
Změna předmětu, původně: varan stepni (Radar14)

jak které zvíře...některá vylézají ještě před rozsvícením, jiná krátce po a jiným to trvá dýl, než se vyhrabou ven. Krom individuality zvířat to je ale dané i konkrétníma podmínkama, pokud tam má někdo "chladnější noci", tak zvířata vylézají až po určitém prohřátí ubikace a jich samotných.

A až bude mít 2,5metru metru, tak si pro ten gábl o půlnoci přijde klidně k Tobě do postele. A běda, jestli mu ho nedáš :-D

Jinak mě tohle běžně dělá např. samec rudicollise. Vody zvířatům měnim v noci kvůli některým plašanům, ale aby mi při tom ten trouba neukousl prsty, tak jsem ho před chvílí ještě nakrmila :-) A boehmáci se vesele pářili mezi 21večer a půlnocí, zatímco třeba macraeiák nebo gilleňáci ve 4 odpoledne zalezou a už je nic ven nevyláká, vylezou až další den, byť by byli sebehladovější. Juwouši žerou a pochodují zásadně v noci po zhasnutí světel, přez den se jen vyhřívají. A to jsou všichni ve stejné místnosti se stejnými světelnými a teplotními podmínkami :-).

U mně salvator vstává kolem 9. vystrčí palici z bedýnky a kouká, když ho něco vyruší tak zase zaleze, ale regulérně se jde vyhřívat tak mezi kolem 10. hodiny. Večer zalézá tak kolem páté (musim kvůli němu chodit brzo z práce:-)), ale kvůli žrádlu se nechá ukecat i na delší "ponocování", tak do těch sedmi, půl osmý. Jinak chrní v krabičce, kterou má vyhřívanou podložkou (noci jsou chladné). Jenom jednou přenocoval mimo u vytápění pod bazénkem.