Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená a kočka - "soužití" ?

Zdravím Vás ,

máme doma 2 letého kocoura ( Britský bikolor ) a chceme si pořídit hada.Nechceme ho mít volně puštěného a ani aby se "kamarádili" . Jen nechceme , aby jeden z nich nějak trpěl.
Na začátek chceme zvolit Užovka popř. korálovku .

Chtěl jsem se Vás zeptat ,jak Vaše kočka reaguje na hada ? Jedna věc je v akváriu - možná budu nucený ho lehce zastínit , ať na sebeb nevidí , pokud by došlo k provokaci ze strany kočky přes sklo .

Popř. pak za druhé -jak ho máte na rukách , zda nedochází ke kontaktu ? nechceme aby kočka hadovi nějak ublížila . Důležité určitě je vytahovat hada s umytýma rukama a čistým trikem , aby "nepáchlo" po kočce . Moc jsem toho na internetu ale nenašel . Tak se chci zeptat Vás .

Díky a přeji hezký víkend

Sam macku nemam, ale u kamaratky to vyzrealo ako u akvarka (proste macka sedela pred sklom a snazila sa dostat dnu packamy). Skoncilo to tak ze hadik (mal vtedy okolo 3 mesiacov) skoncil u mna, lebo bol v takom strese ze by bol uhynul.
Ak nebude mat kocur moznost hada drzadit, myslim ze to bude v pohode, ale ak ma volny pristup vsade, zvazil by som to.
Co sa tyka pachu, osobne si pred kontaktom s akymkolvek plazom umyvam ruky, to by malo stacit.

Mám dvě kočky . jedna se o hady nezajímá vůbec a ta druhá jen , pokud jsou venku z terária :-) nejvíc se jí samozřejmě líbí jejich ocásek právě mizející třeba za skříní nebo pod peřinou ( vyndavám hady jen při generálním úklidu terária) . Jinak je-li had v esíčku , kočce tzv. tváří v tvář , tak se ho kočka bojí a je maximálně opatrná :-) Už mi ale párkrát pomohlo , když mi nějaký terestrický had zmizel . Přesně podle kočičího zájmu o tu či onu skříň rychle poznám , kde se právě nachází :-)
Arborikolních hadů si nevšímá vůbec , ty při opuštění terária pravidelně osídlí záclonovou tyč nad oknem , hledat je není potřeba. Co ale kočky zajímá , jsou myši v teráriu nebo v boxech , takže pokud hady krmím , kočky z místnosti vyženu , aby hady neobtěžovaly svým nadměrným zájmem o myšky :-) Jednou se mi stalo , že kočka kvůli holátkům box z police vyhodila a had měl z toho pádu pár dní šok :-(