Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčko Rhacodyctylus cilliatus

Dobrý večer,přikládám foto poloviny snůžky mé samice a mám dotaz,jestli vajíčko vypadá v pořádku,našel jsem je totiž později a jedno bylo už scvrkle a ve vermikultu zplesnivělo,ale toto bylo jen promáčklé,ale už se narovnalo,takže si myslím,že šanci ještě má,bohužel jsem vejce našel 10.1,takže mohli být v teráriu i dýl.+ ještě přidávám foto terária 80x40x50(kdyby jste měli nějaké napády nebo připomínky-stačí napsat :)

Pane Nevrla,kdyby jste to viděl,tak to jsem já co jsem volal(byl jste v časové tísni,tak co myslíte ted ? )

Díky moc všem za odpovědi.

[7VoBl0.jpg]

[QqJzZI.jpg]
[mod]Změna předmětu, původně: Vajíčko Rhacodyctylus Cilliatus (cejna)[/mod]

Dobrý den,

jo pěkně se srovnalo myslím si, že by nemusel být problém s inkubací. Hlavní je držet ideální vlhkost.
Terárium.... rozhodně mnohem víc větví a co nejvíce rostlin kde se ciliati mohou schovat. A pokud nechcete mit problém s propadlými vejci drže i vlhky substrát.
Nejlepe mi drží rašelina x pisek 1:1.

S pozdravem. Nevrla

To se nějak exaktně říct nedá. Většinou stačí dát do krabičky vrstvu cca 2 cm a pak tam nalít cca 0,5 cm vody, ona se nasákne do celý vrstvy. Kdyby se voda srážela na víčku nebo na stěnách, je vlhký moc a je potřeba ho trošku nechat proschnout. Nikde by v krabičce žádná voda neměla stát, měla by se vsáknout do vermikulitu.

vajíčka se líhnou při pokojové teplotě cca 21 - 23° první 2 snůšky se vylíhli v poho cca po 123 dnech od té doby nic. krásně rostou jsou čistá s těsně před vylíhnutím se vajíčko orosí a druhý den je menší a KO. Vermikulit se snažím držet vlhký na dotek, zvlhčuji rozprašovačem okolo vajíček.