Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečík Roborovského

Dobrý den, včera jsem si s přítelkyní zakoupil ve Varech ve zverimexu křečíka Roborovského, teda doufám :-D Doma jsem na účtence objevil Křeček Džungarský místo Roborovského a po prohlédnutí googlu jsem zaznamenal, že Roborovského nemívají pruh na zádech a Džungarský ano, mohl by někdo z fotografií určit, co jsem to tedy vlastně koupil? :-D Popř. jak to bezpečně rozlišit?
eywuELJ0j
exYlxbwoj

A je ještě nějaký způsob, jak je rozeznat, ono na těch fotkách mi taky přijde jako Džungarák, už jsme je i měli, tenkrát jsme Roborovského nesehnali, teď jsme mysleli, že jo, on na živo je takovej "víc" Roborovskej :-D Ale asi máte pravdu, ta srst vážně není Roborovskému podobná :-/

tak roborováci i džungaráci už mají dneska hromadu barevných variet, takže podle barvy se to určit nedá. Ale roborováci mají jinou "postavu" jsou drobnější a útlejší. A taky pohyblivější. Navíc mají opravdu jiný kožich, takový řidší a taky se jim víc mastí, pokud se nemohou vykoupat třeba v kočkolitu. Džungarákům se nemastí ani na hoblinách.

Tak podle tvého popisu by to byl 100% Roborovského, Drobnější i útlejší je rozhodně a živej je na svou velikost až až :D Nezřídka vystartuje takovým fofrem, že ho radši mám v ruce jen nad gaučem :-D Oproti mým předchozím Džungarákům taky tak huňatej není :-) Já ho mám momentálně na hoblinách, tak uvidím, jestli se mi "zmastí" :-D