Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plastin vs roboran H

Ako casto mam davat plastin a reboran H?malej 20 cm agame.?popripade ci treba tie dve zlozky miesat spolu v nejakom pomere,skusila som dnes krmit iba plastinom a zjedla mi 5 svabov a kazdeho som obalila v plastine to sa tak moze?ci to som uz prehnala?dakujem
[mod]Změna předmětu, původně: plastin vs reboran H (cejna)[/mod]

Plastin su mineralne latky, hlavne vapnik - tym nepredavkujete.
Roboran H obsahuje aj vitaminy a tie rozpustne v tukoch (A,D,E,K) sa po predavkovani nemaju ako z tela dostat. Tam treba postupovat podla navodu a dodrzat mnozstvo na gramaz. Zvycajne je tam ale napisane: plazy - obalovat vsetko krmenie.

Pomer je obvykle 1:1

Roboran, ne Reboran. Plastin jsou "jen" mineraly (zjednodusene - "vapnik"), Roboran H je smes mineralu a vitaminu. Ja micham zhruba 1:1 smesku Plasin a Roboran H. Mladeti dokud roste muzete touhle smesi obalovat klidne kazde krmeni, nic tim nezkazite.

"mesiac den rok" pouzivaju len v spojenych statoch. Stretnut sa s nim da obcas v Kanade, JAR, Hongkongu, Dansku, Svedsku a v Nepale.
Zvysok sveta pouziva "den mesiac rok" eventualne format vychadzajuci z ISO 8601 "rok mesiac den".

Treba pozriet krajinu povodu. Ak je to CZ (univit) tak je trvanlivost do 05.11.2015.

Urcite sa po tomto datume zo dna na den neskazi - niektore vitaminy prirodzene degraduju po cely cas. Novy je ale zalezitost par desiatok korun, cize vacsinou ide o potlacenie prokrastinacie a pohodlnosti :)

Já mám dvě misky v jedné čistej plastin a v druhá plastin+roboran+nutrimix (od oka 3:1:1) a ten mix dávám když si vzpomenu 1-2 týdně jinak čistým plastinem každý krmení.V čistým plastinu obaluju hmyzáky a v mixu je chytím do pinzety a poválím je v tom.