Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium - poraďte co do něj :)

Terárium - poraďte co do něj :)
rozměry mám v obrázku.

Měl jsem kdysi leguána asi 4 roky než chudák umřel a také jsem choval agamy vousaté.
Libí se mi snad všechny ještěrky , ale tak nějak se nemohu rozhodnout a nevím co přesně by se do takového terária hodilo ,
čelní stěna je ze skla a posuvná do strany.

Zatím nemám ještě pozadí ani spodek to doladím až budu vědět co tam budu dávat. Líbíl by se mi třebas nějaký bazilišek , ale na něj to bude asi malé.
Udělal jsem terárko dle svých prostorových možností ....

Děkuji za rady !

[beznzvmvm.jpg]

Výška i šířka je super, akorát škoda té hloubky... Hodně omezuje. Klidně bych plácnul Agamu, ale chudák by se tam neotočila. Napadla mě zajímavá možnost jak to udělat, ale nevím zda by to bylo reálné. Docela fajn by mohla být skupinka gekončíků, ale terárium by bylo pěkné udelat tak so půlky různé průlezy, jako by si tam měl udělané podzemí. A pak nahoře nějaké dekorace. Ale nevim, jen takový nápad :-) kdyžtak kdyz by to nekdo nechápal :-D tak se to mohu pokusit nějak nakreslit

Uvidíme , když tak není problém přidělat ...

Na gekončíky jsem také myslel , ale to nemuselo být tak vysoké.

Co třeba nějaká felzuma ?Nevím jsem z toho rozpačitý , hloubka je max :( Bohužel můj prostor pro terarium byl limitující.

Hada bych bral , ale manželka by mě asi vystřelila z trenek jak se říká :-D no a to už bych zůstal jen s :puff: a :beer:

Základ je, že se tam asi nepodaří vyrobit nějaké extra členité pozadí, takže buď něco co přežije bez pozadí, nebo něco co dokáže lézt i po relativně rovném/hladkém pozadí. Dávat tam hada mi přijde škoda, pokud by to nebyl nějaký stromový, který by využil tu výšku. Určitě by se tam klidně vešla větší skupinka nějakých větších phelsum, větší skupinka anolisů, teoreticky i chameleon, kdyby se upravilo větrání na celý strop a dalo se dovnitř dost větví.