Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - nestřílí jazykem

Dobrý den,

omlouvám se, jestli se už někde něco podobného řešilo, ale nenašel jsem požadované a jelikož máme strach o našeho miláčka, tak píši nový dotaz.

Chamík už nám cca 14 dnů není schopen chytit cvrčka. Vždy se přiblíží až k cvrčkům a vystřelí jazyk cca 2 cm z tlamičky a buď je moc pomalý a cvrček zdrhne nebo mi přijde že ho jazykem trefí a nenabere ho. Teplota, světlo, vitamíny a minerály by měl mít v pohodě. Každý den chce ven na ruku několikrát a vždy vyleze až za krk a vypadá spokojeně.
Nyní ho krmím že mu cvrčky podávám velkou pinzetou a cca 5 cvrčků sežere. Je mu cca 6 měsíců. Už měl i jedno saranče, a kupovali jsme mu nymfy ale ty nechtěl, tak se přešlo zpět na cvrčky.
Máte s tím někdo zkušenost, co by to mohlo být?
Děkuji
Ben

ten chamos to ma už od začátku ? muže mít poškozenou jazylku a to je myslim nenávratné , na toto bude nejlepsi ho vzit k veterinarovi kterej se zabejvá plazama ,ale ještě dej sem fotku chama i terarka , a co osvětlení je dostačujíci ?

Teplota, světlo, vitamíny a minerály by měl mít v pohodě.

Tak je sem radši honem všechny vypište, to není na škodu. Priložte i foto terária.

Každý den chce ven na ruku několikrát a vždy vyleze až za krk a vypadá spokojeně.

Jak přesně vypadá spokojený chameleon?