Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velké terárium malá vlhkost

Zdravím vyrobil jsem chamíkovi terárium o rozměrech 200v,90š,60t a nedomyslel to s vlhkostí,proto jsem jestě vyrobil kapátko a od te doby jsem schopnej udržovat vlhkost okolo 50,60 procent ale kdyz se chamík svléká tak se mi nedaří vlhkost zvednout a zůstávají mu zbytky nesvlečené kůže hlavně na končetínách a na ocasu tak bych se chtěl zeptat jak vlhkost v době svleku účiněji zvednout??? Přemyšlel jsem nad mlhovačem že bych mu ho v době svleku sem tam zapnul a ještě se chci zeptat co s těmi zbytky kůže???Dočetl jsem se že je dobré ponořit mu tělíčko do vlažný vody ale to u mě nepříchází v úvahu protože na sebe nenechá sáhnout,při krmení mi leze na ruku ale jak na něj chci sáhnout druhou rukou tak se nafukuje a otvírá tlamu.Taky jsem mu zkusil porosit tělíčko ale jenom jednou jsem na něj jemně stříknul a prchnul za fíkus zůstal tam dva dny než se odvážil zase vylézt.

Vlhkost 50-60% je pro jemeňáka až až. Navíc asi nebudete mít moc přesnej vlhkoměr. Kolem 50% je taková běžná vlhkost v bytech. Chameleoni se takhle svlékají. Nic nenormálního. Vyšší vlhkostí a mlhovačem ho odděláte. Stačí 2-3x týdně terárko mírně porosit. Jaká myslíte, že je vlhkost v Jemenu?

střídá se mu to tam ale většinou má tak těch 50 procent a to si myslím že je akorát ale právě při tom svleku mu při téhle vlhkosti zůstává zaschlá kůže na končetinách a na ocasu a to dříve neměl.V malém teráriu sem mu to při svleku jednou denně porosil na těch 70,80 a tak do týdne to shodil.