Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost Boa constrictor

Ahoj všem, dnes při čištění terária jsem měřila moji dvouletou Boa constrictor, asi obyčejná mix a má cca 130 cm, není to málo? Mám ještě samce, kterému je 13 měsíců a je skoro tak dlouhý jak ona, jen není tak mohutný v těle.Když jsem si ji přivezla v létě jako rok a půl starou tak byla asi menší, protože se několikrát svlékala.Krmím ji 14 dní-3 týdny velkým potkanem, nebo dvěma středními, případně subadultem morčete.Děkuji.
Přikládám foto

loading...

U mixů těžko říct, tam je ta velikost hrozně variabilní i v rámci sourozenců z 1 vrhu. Měla jsem mixáky adult samici přez 3m a samce asi 2m a jejich mláďata celkem bez ohledu na pohlaví byla vždycky směska velikostí mezi 180-320cm. A to vesměs nešla k nikomu, kdo by je zanedbával, spíš naopak jim ti noví majitelé dost dopřávali.

Pokud je ten had jinak v cajku a dobré kondici, tak bych to neřešila.

Ona nebyla ve špatné kondici ani když ke mě přišla, byla tedy krmená jen myšmi, ale dostávala čtyři každý týden, já myšma krmím jen guttky. Hrozny, hroznýšovci a krajta jsou na potkanech nebo morčatech.Mohutnější v těle je, žere dobře,řešit to nebudu, jen jsem chtěla velkého mixáka no :D .