Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá-nemoc

Dobrý den potřeboval jsem poradit mám 3 měsiční agamky a jedna z nic je stuhlá nehýbe se a má zavřené oči. všiml jsem si že má furt vztyčenou hlavu a drží se na předních packách a někdy je trochu nakloněná jak kdyby trochu na bok,neloví ani cvrčky prostě jak socha :/ co stím nevíte ?

ve skleněném teráriu :) uvb žárovka a teplota tak 30c. odchoval jsem jich 17 ještě jich mám 6 a všechyn byly zdravé a nic jim nebylo... jenom tahle jedna je špatná. krmím cvrčkama každý den jim dávám salát a sem tam trochu vápna

Typ a wattaz tej ziarovky?

Salat aky? Nie kazdy je vhodny pre plazy, pretoze odvapnuje.

Rastuce agamy potrebuju vapnik neustale. Vapniku nikdy nie je dost.

Aj keby bolo vsetko v poriadku, casto sa stava ze par jedincov v chove vinou nejakej mutacie bud nenarastie, alebo ma zavazne poskodenie a neprezije.

20W a typ? Nejaky kompakt Reptile alebo Reptiglo? Nazov zvykne byt na kompaktoch uvedeny na patici ziarovky

Ladovy salat sa pogonam nedava. Vela vody, ziadne ziviny, zly pomer Vapnik-Fosfor (1:2.4)

I cez to sa s najvacsou pravdepodobnostou jedna o problem v konkretnom jedincovi.