Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá útočí na druhou

Dobrý den, mám takový problém. Mám skoro 4 měsíční agamu vousatou (samička 29 cm, 60g) mám ji dva měsíce. Aby nebyla sama tak jsem jí včera pořídila dva nové kamarády (sameček a samička, okolo 20 cm a 15g). Jakmile je ta větší uviděla tak nejdřív chtěla kousnout ale potom je jen honila a olizovala. Menší agamy jsem dala do malinkého terárka a dla do terárka té větší aby si na sebe zvykly. Dnes jsem je zkusila dát do terárka spolu s tou větší a ta je pořád olizuje a je jim pořád v patách a olizuje je na krku ale jakmile se začnou více hýbat jde po nich a už jednu kousla do ocasu. Nepřijde mi, že by je chtěla sežrat, jen se bojím aby jim nějak neublížila nebo nezabila. Mám je dát k sobě a nechat je ať se poperou nebo aspoň dokud trochu nepovyrostou je mám nechat odděeně? Budu vděčná za každou odpověď. Děkuji :)

Ahoj,
máme podobný problém ale naopak :D. V úterý jsme si domu přivezli novou Agamu aby ta naše nebyla sama, obě jsou to holky. Ta nová je ale mnohem větší, zatím jsme ji neměřili ale určitě alespoň o 7cm a hlavně mohutnější. Jde ale o to, že ta naše původní tu velkou napadá a útočí. Té nové je to ale buřt a jen tak leží a nebo od ní odchází. Myslíte si, že si zvyknou? Jsou to jen dva dny, ale máme strach aby jí nějak neublížila, nebo aby té velké nepřetekli nervi a nevystartovala na ní:/. Díky moc za rady:).

Pomalu na všech stránkách o chovu agam se píše: při chovu více jedinců v jednom teráriu NESMÍ být velikostní rozdíl větší než 5cm!
Za 1 - větší sežere menší
2 - menší má z větší strach, je ve stresu = nežere = pojde
3 - poměr samec x samice 1:2,3,4 dle velikosti tera...