Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může se želva otrávit těžkými kovy z bio substrátu?

Dobrý den, nevím zda s takovým dotazem uspěji, ale třeba někdo bude mít tu zkušenost :) Rozhodla jsem se pěstovat některou potravu pro mladou želvu doma-rukola, polníček, pampeliška. Koupila jsem specialní BIO substrát pro tyto rostliny, ale i ten obsahuje v zákonem dané normě těžké kovy-měď, olovo, rtuť.... Chci se zeptat nemůže po konzumaci docházet k otravě zvířete? Děkuji za radu.
Změna předmětu, původně: Potrava (Aurifer)

Zas to tolik neřeš...želva se ti neotráví. Ty těžké kovy dneska obsahuje jakákoliv zemina a netřeba si dělat iluze, že ta na které pěstují zeleninu pro lidský konzum (a teristé ji také zkrmují) nebo třeba zemina ze zahrádky to neobsahuje. Samozřejmě, že ano (+ často rezidua hnojiv a postřiků) Akorát v současné době jsou směrnice, které uvádí povinnost o tom informovat na obalech. Kdyby člověk chtěl chovat zvířata na 100% bio v 100% nezávadném a nekontaminovaném prostředí a krmit 100% ničím nekontaminovanou potravou, tak by to musel praktikovat leda na nějaké nové liduprosté planetě.