Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samička chameleona útočí

Dobrý den,

prosila bych o radu starší a zkušenější. Mám doma samičku chameleona jemenského. Mám ji už asi rok, stále ve stejném terárku jako předtím. Podmínky tedy změněny nebyly. Krmená je cvrčkama, dostává i vitamíny. Většinu času tráví teď u skla terárka a strašně se vzteká. Když ji chci nakrmit a otevřu terárko, okamžitě útočí, syčí a ohání se. Poslední várku cvrčků nesnědla celou. Vajíčka jsem u ní ještě neviděla, je možné, že už je čas? Nikdy jsem ji ven nevytahovala, na ruku byla zvyklá když jsem ji krmila.

Chameleonka není moje první, už jsem jednu předtím měla, ta ale takhle nikdy nevyváděla. Spíš se schovávala, hrabala u země, když měla mít vajíčka a byla bojácná.

Předem moc děkuju za jakoukoli reakci.

neříkám, že jsem z něj chtěla mít psa nebo kočku, nemám ho jako mazlíčka na hraní. Psala jsem, že ho nevytahuju, jenom tam dávám ruku, když ji krmím ! :) To, že je to u jemeňáků "normální" jsem četla, jen mě překvapilo, že se změnila až po roce :)