Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komondor - problém s klouby, vitamínové preparáty

Přeji pěkný den všem,
předem bych se rád omluvil za toto téma (vím, že sem nepatří, nicméně věřím, že mi poradíte - je tu mnoho pejskařů).

máme doma šesti letou fenku Komondora (pořízena za 20tis. z chovatelské stanice) - nicméně nemáme ji na štěňata ani výstavy. Je celoročně venku a hlídá stádo koz, ovcí a další hospodářská zvířata (slepice, kachny) - v tomto se nám velice osvědčila!. Vzhledem k tomu, že nám hlídá zvířata a zároveň je to náš mazlíček je pro nás nutné aby byla v pořádku a neměla žádné problémy. Pravidelné veterinární kontroly atd, nicméně stále má problémy s tím, že se jí klepou zadní nohy (podle veterináře nezapadají zadní klouby do jamek, tak jak by měli). Proto je nutná kvalitní potrava, nebo operace o které zatím neuvažujeme.

Proto se ptám, máte s tím někdo zkušenost? Můžete mi doporučit nějaké volně dostupné vitamíny? Na internetu jsem toho našel mnoho, ale nevím co je nejlepší. Raději prášek (který přimíchám do granulí), než tablety.

Naši Dunku krmíme domácími masovými konzervami třikrát denně (vepřové, králičí, hovězí, kuřecí, kozí, kachní - zkrátka vše co si odchováme - odřezky zavaříme) + granule, občas kosti. Do těchto jídel bych rád přidával nějaké vitamínové preparáty.

Předem děkuji za doporučení. Lukáš.

Elaphka: klouby dostává od všeho, ale vždy vařené. Čerstvého / syrového se trochu bojíme.. Jinak jedná se o chovatelskou stanici v Havířově (Király Puszta).

V.R.: granule dáváme Acana Dog Adult 18kg pytle + Hill's Canine Dry Adult Lamb&Rice BREEDER, také po 18kg pytlích. Tyto dvě značky střídáme. Objednáváme přes net (vyjde nás to levněji), občas granule vyměníme, ale kombinujeme pouze tyto značky. Doporučil nám je veterinář, krmíme tím všechny psy (Thajský ridgeback, Hladkosrstý foxteriér, Komondor). Granule dostává v každé porci (cca. čtyři mužské hrsti granulí + maso a pár kostí, kloubů). Určitě nepřekrmujeme je spíše hubená. Dostatečný pohyb určitě má. Na starosti má pozemek o velikosti 7000m² po ktrerém se pohybují kozy, ovce a další hospodářská zvířata + jednou týdně procházka cca. 5km (chodím běhat). Samozřejmě možnost přístřešku, přespává v chlívku 10m od domu, nebo na svém gauči 1m od vchodu do domu.

Pokud doporučíte nějaké konkrétní vitamínové preparáty (odkaz) budu velice rád.
Děkuji, Lukáš.

Hledám nějaká info o komondorech a našel jsem tuto diskuzi, je sice pár let stará a možná už fenu ani nemáte. Nicméně si myslím, že jste neměli úplně šťastnou ruku, chovatel, co používá u velkého plemene do chovu psa co má dysplazii 0/3, je u mne prase. Z takové CHS bych si štěně nevzal, i kdyby mi za to platili, protože bych nechtěl šmajdavýho psa, co bych musel ke stáru ládovat preparátama, aby neměl bolesti a mohl chodit. Další co mne odstrašuje, to se zdravím nemá co dělat, ale díval jsem se na jejich stránky a jestli ta chovka propaguje canisterapii s pastevcem, to jde úplně proti plemenu a nemají to v hlavě úplně v pořádku. Asi chtějí být in za každou cenu.

Dobrý den sice je toto vlákno pár měsíců Starè ale stejně napíšu svou zkušenost.Máme doma rotvajlera který trpí DKK obě zadní nohy plus má problémy i s přední nohou.Osvědčil se nám Alavis je to doplněk pro koně ale můžou ho i psi.Dokonce to bere i muj otec který má též problémy s klouby.Je to prášek který se přimíchává do jídla.Důležitý je aby ste pejska neprecpávali každý kilo na víc je pro ty klouby zátěž. Také by měl plavat aby si obalil klouby svalovinou která mu též pomáhá držet klouby při sobě.