Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - má někdo vyčíslenou spotřebu? Příp. jak ušetřit?

Ahoj všem, dcera chce chovat jemeňáka. Ještě než jí ho povolíme a chameleona pořídíme, chtěl bych se Vás zkušenějších zeptat - má někdo spočítanou/vyčíslenou spotřebu na energiích? Jaký tak to bude nárůst? Je chování chameleona náročné na energie? Samozřejmě dobu svícení 10-12 hodin denně, UVB + vytápěcí žárovka + něco na dosvícení známe ;) Příp. mátě nejaky technicky vychytávky, jak energii trošku pošetřit? Díky moc všem za přínosné poznámky a tipy! A vy kritici - radši nepiste :-)

dobrý den. chci se zeptat, zda je adekvátní svítit chameleonům (dvě samice + samec) od 8-12 a od 13-21 hod. teplota 30C a vlhkost okolo 60. terárium mám na zakázku 210 na výšku a 90 na šířku. ve vnitř terária živí fíkus rozrostlý a nějaká přírodní lana. prosím popř. o názory a další rady...