Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gutka a rašelina?

Pěkný den, mám skoro 15letého guťáka a odjakživa ho mám na štěpkách. Jenže pod novou miskou se mi začala tvořit plíseň, ak se ptám - může gutka na rašelinu, nebo to není moc vhodné? U zbývajících hadů rašelinu mám a spokojenost.
Děkuji.

ona jak která, některá práší, jiná ne...ono záleží jak moc je zvrchu, nebo zespod pytle. Navrchu je vesměs vláknitá neprášící, vespod už ten drobnej prášící bordel. A pokud čék kupuje menší balení, tak tam taky záleží na tom, odkud to nabalili. Já když zrovna nemam písek, tak používám taky čistou rašelinu (tu zezhora, neprášící) a jediná nevýhoda je, že když přeschne, tak pak fakt hůř saje vlhkost, jak už psal Cejna.