Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gutka a rašelina?

Pěkný den, mám skoro 15letého guťáka a odjakživa ho mám na štěpkách. Jenže pod novou miskou se mi začala tvořit plíseň, ak se ptám - může gutka na rašelinu, nebo to není moc vhodné? U zbývajících hadů rašelinu mám a spokojenost.
Děkuji.

No, ten řídkej trus je možná taky na zamyšlení a eventuelně rozbor bobku.
Jinak samotná rašelina asi moc ne, protože suchá dost práší a špatně nasákává vodu. A trvale vlhkej substrát gutky nepotřebujou. Rašelina s pískem, s větším podílem písku, je OK.

ona jak která, některá práší, jiná ne...ono záleží jak moc je zvrchu, nebo zespod pytle. Navrchu je vesměs vláknitá neprášící, vespod už ten drobnej prášící bordel. A pokud čék kupuje menší balení, tak tam taky záleží na tom, odkud to nabalili. Já když zrovna nemam písek, tak používám taky čistou rašelinu (tu zezhora, neprášící) a jediná nevýhoda je, že když přeschne, tak pak fakt hůř saje vlhkost, jak už psal Cejna.