Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá - Velká boule pod okem

Prosím o radu, včera jsem dostal od kamaráda, který se stěhuje do menšího bytu, pár Agam Vousatých. Je jim něco přes rok a samec má pod okem docela dost velkou bouli. Má prý jí tam cca měsíc a pořád se zvětšuje. Oko kvůli tomu už ani neotevře. Googlil jsem a četl zde staré příspěvky o zánětech víčka atd., ale nenašel jsem žádný příspěvky tomuhle podobné, i když si myslím, že by to mohlo být něco jako zánět od písku nebo něco takového. Doposud jsem se ale věnoval jen chovu chovu hadů a savců a s tímhle jsem se nikdy nesetkal. Nevíte tedy někdo o co by mohlo jít? Je mi jasné, že uplně nejlepší by bylo rovnou zajet ke spec. veterináři, ale jak říkám, Agamy jsem dostal a spíše je zachránil před nějakým "super" zverimexem, takže bych nerad odcházel od veterináře o pár tisícovek lehčí, ale raději se nejdříve, pokud to vůbec půjde, pokusil o nějakou levnější "domácí" léčbu.

Snad se mi povede přiložit foto. :-)

Předem děkuji za rady a pochopení. :-)

to vypadá na dost hnusnej absces..a vzhledem k tomu, na jak citlivým místě to zrovna je se bez toho specializovaného veterináře stejně neobejdeš. A už to mělo být řešeno před tím měsícem, pro to zvíře to je určitě dost nepříjemná záležitost.