Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB LED pro plazy

Dobrý den,
jak už všichni víte, jsem majitelem Hroznýše královského, který pěkně roste a s tím se pojí moje otázečka.
Jelikož cca za půl roku mu budu nucený stavět větší terárium a jak jsem už zjistil, hadi potřebují UVB světlo. Co jsem tak pátral po internetu, tak jsem našel, že UVB je vlastně světlo s vlnovou délkou 280-320nm.

Protože jsem elektrokutil a jsem schopen si zdroje světla vyrábět, tak se vás chci zeptat, jestli nemáte nějakou zkušenost s UVB LED diodama ?
Případně jestli nevíte, kterou vlnovou délku hadi upřednostňují - jestli těch 280nm nebo třeba až těch 320nm ?

Co jsem koukal, LED diod se prodává větší množství vlnových délek v tomto spektru, tak abych koupil ty, které mu budou vyhovovat. Navíc si myslím, že LED diody se nevysvítí jako třeba ty trubice.

Děkuji za každé info.

jak jsem už zjistil, hadi potřebují UVB světlo.

UVB je důležité jen pro denní hmyzožravé hady. Nějaký zdroj UV prospěje i čerstvým importům u denních druhů řídících se zrakem. Ale u všech ostatních a obzvlášť u hrozen nemá význam vůbec žádný. Ani to led osvětlení, to si tam můžeš dát jaké chceš, nebo nemusíš dávat žádné a hroznovi to bude putna.

Aha, díky.
Já teď mám žárovku Repti Glo 2.0 UVB 26W a svítím mu s ní 12 hodin denně. Ale když to nemá cenu, tak už jí kupovat do toho velkého terária nebudu, není to zrovna levná věc.

Tohle se mi docela líbí, takže bych udělal něco v tom stylu, akorát bez tý zářivky. Dal bych mu 3-4ks 10W bílých LEDek jako denní svícení + něco na ohřev.

Ještě poslední otázka. O UVB záření jsem se také dočetl, že způsobuje černé tečky /něco jako pihy/ na kůži. Zdá se mi, že to ten můj had má, nemůže mu to UVB naopak nějak ubližovat ?
Díky