Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem German Giant Bearded Dragons (pogona vitticeps)

Zdravim mel bych dotaz ohledne techto agam z nemecka ktere byvaji az o polovinu vetsi nez klasicke, zda-li mate skušenost
S jejich porizenim. Po internetu brousim uz nakej patek, ale bohuzel nevim jak se k tomu proklikat abych narazil na chovatele a s importem nemam zadne skusenosti (za uzitecne rady ohledne importu budu velice vdecny)
predem dekuji.:-)

Je to mutace vousatek jako každá jiná.

s importem nemam zadne skusenosti (za uzitecne rady ohledne importu budu velice vdecny

)
S jakým importem? Je to vyšlechtěná mutace z x-té generace v lidské péči, stejně jako třeba barevné vousatky. A v Hammu bývají celkem běžně, pokud po nich toužíš, tak si je prostě kup...

okey tak omlouvam se hold tomu zas tolik nerozumim jako vy teprve se snazim nejak zacit a kupovat si zakazdou cenu nakyho jestera nechci, chci neco vetsiho co bych zvladl a mel proto nejakou slabost coz pogona vitticeps je a pak uplnou nahodou jsem narazil na to ze ty vetsi jedince krizi mezi sebou coz bylo naprosto uzasne zjisteni.
Pri mi smule porad v cechach ty chovatele nemuzu zaboha sehnad a jestli je tooho na Hammu mraky tak to je prijemne zjisteni ale co sem koukal tak to je v nemecku a na takovydle vylety nemam bohuzel cas.
Pokud by jste vedel o nejake alternative tak za to bych vam byl vdecny.

přesně tak. Pro ty, co plavou v systematice :

říše Animalia - živočichové
kmen Chordata - strunatci
nadřád Lepidosauria
řád Squamata - šupinatí
podřád Sauria - ještěři
infrařád Lacertilia
nadčeleď Iguania
čeleď Agamidae - agamovití
podčeleď Agaminae - agamy
rod Pogona - agama
druh:
Pogona barbata- agama bradatá
Pogona henrylawsoni - agama trpasličí
Pogona microlepidota
Pogona minima
Pogona minor
Pogona mitchelli
Pogona nullarbor
Pogona vitticeps - agama vousatá
Druhy rodu Pogona v současnosti nemají žádné poddruhy.

To mate pravdu,ale dle meho nezkuseneho nazoru si myslim ze pro agamu te velikosti by stacilo terarko 150x70x70
aby mela dve dylky ( +- )na sirku a jednu dylku jak na vysku tak na hloubku pro varany co jsem koukal maj prome az prilis obrovske nadrze
a leguani to same, ale jak pisu nevim za informaci o velikosti teraria pro jedince
bych byl vdecny :-)

tak pro 1 zvíře by to stačilo bez problému. Co se týče těch varanů, tak tam záleží na druhu...u menších druhů jsou ty rozměry, co uvádí němci uplně zbytečné a na chov stačí ubikace jako pro stejně velké lacertidy. Sice ty menší druhy jsou krom běžnějších acanthurů většinou o něco dražší, ale to tyhle německé "giant" vousatky taky nebudou na české poměry uplně za hubičku.

Jinak co se týče leguánů, tak leguán automaticky neznamená metr a půl dlouhá I.iguana. Existuje hafo menších druhů.

menších druhů převážně býložravých nebo všežravých leguánů je hafo, třeba Dipsosaurus dorsalis, řada druhů rodu Ctenosaura atd.

Co se týče toho V.timorensis, tak je to poměrně malý druh cca 60-65cm, z čehož víc jak polovinu tvoří ocas. A vousatka je v tomto případě větší "dravec". Tam pak akorát záleží na tom, co od toho zvířete člověk čeká - vousatky jsou takové splachovací, varani tolik ne. Ale když se jim dá to, co potřebují, tak to nijak extra náročná zvířata taky nejsou.