Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak daleko uvb 25w od zvire

Zdravím rád bych věděl kolik cm mám dat od agamy pustinny uvb žárovku spiralova 25w dekuji :) nwm kolik přesně na obalu jsou nějaké hodnoty ale ty mi moc nepomuzou jestli 1000 nebo 4500 myslím ze jsou to hodnoty uvb záření ale nevím kolik potřebují ...

Stejná zkušenost - též jsem letos nakoupil nová reptigla a nejraději bych si nafackoval...Homopus a Psammobates - zánět očí, naštěstí nic vážného, jeden chamík úhyn (do doby instalace byl v pořádku), asi deset let stará kytka tlustice shazuje listy, což nikdy nenastalo...Jen Cordylové se zdají být OK. Kinixysky pod starším kompaktem bez problémů...Tak by mě zajímalo, kde je zakopanej pes...Četl jsem někde, že některé šarže byly vadné, ale já mám světla ze dvou zdrojů a u obou je problém...

Tak když je doporučená vzdálenost 5-10 cm a pálí se zvířata tak je to špatně ne? Myslíte ze to může delat i moje spiralova žárovka? Nezdá se mi ze moc zhne... Nastavil jsem ji 7 cm od substrátu... Ale to mi spíš pálí víc vyhrevna 100w nez tohle ale to je asi jiny u žárovky nez zarivky... Mám to na agamu pustinnou a ty můžou mít u 50 pod zdrojem takze by to nemel byt problém ne :) ?

Přesně - jde o UV...Bohužel u některých výrobků bylo údajně zjištěno, že do spektra UVB zasahuje UVC a to je průser...Jak je to možné nevím, na techniku jsem zcela natvrdlej... Fakt je, že u těch radiát bych dával pozor a pokud se vyskytne sebemenší problém s očima, tak je třeba to začít řešit...Já mám tu spirálu umístěnou asi sedm cm nad krunýř - bohužel hned vedle je výhřevné místo a želva dostává při vyhřívání UV z boku, což bude asi špatně...každopádně nejdříve začal být problém s okem, které je při vyhřívání na oblíbeném místě častěji směrováno k UV žárovce...Po vypnutí UV a cca třídenní léčbě opthalmo septonexem je situase celkem dobrá...Bohužel jsem problém s očima zaznamenal i v jiném výběhu u jiného zvířete...tam to zatím není nijak dramatické a doufám, že postačí odstavení UV...Zkusím přiložit fotku z doby těsně před problémem...

Já bych si zde dovolil odkázat na měření pana Junka (na mereni-zdroju-uv-zarivky ), který zrovna Reptile 200 v obou watážích považuje za nejlepší mezi kompakty, přičemž jako vhodnou vzdálenost od zvířete uvádí 10 - 15 cm.

Pokud jsou tedy nějaké problémy, půjde opravdu o špatnou sérii. Ale kdyby nám řekla svůj názor Aurifer či Réza (pánové prominou :-D ), tak by to bylo úplně nejlepší, potvrzené a skoro zákonné.:-D