Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupání agam

Chovám agamy už asi tři roky, ale vždycky mě přišlo divný agamy koupit když pocházejí z polopouště, kde si myslím že přirozeně se nemají možnost koupat, ale poslední dobou vídám čím dál víc fotek kde lidi agamy koupou. Je to k něčemu protu agamku dobrý nebo je to zbytečný ?

Mám stejný názor... Jednou jsem dokonce viděl na vlastní oči jak jedna ženská měla agamu na svým tričku přichycenou a chodila s ním po Mělicích... Poslední kapka byla když ji začala házet do vody a smála se tomu že vždycky plave ke břehu

poslední dobou vídám čím dál víc fotek kde lidi agamy koupou.

To je způsobeno tím, že si vousatky pořizuje čím dál větší počet blbců. Ti jsou pak náchylnější k tomu napodobovat jiný blbce, u kterých to viděli třeba na FB (tam je dostatek ujetých skupin o vousatkách). Pokud se nad tím nechcete rozčilovat tak to ignorujte. Ale nekoupejte je, pokud k tomu nebude nějaký objektivní důvod (zácpa, hovna, paraziti....)

Skupin na FB o vousatkách je opravdu hodně. A taky jedna lepší než druhá. Jednu jsem dokonce navštívil. Měla název "Agamamánie". Vydržel jsem tam asi týden. Ale to byly nervy. Každej druhej post bylo koupání, nebo oblíkání převleků, nebo jak se nám ňuňánek vykakal a jak hrajem po bytě na schovávanou... O těch jejich "terárkách" ani radši nemluvim.
Nejhorší na tom bylo to, že ty lidi si to nenechaj vymluvit. Ikdyž logicky argumentuješ, pořád melou svou, že to je normální, že jim agama chodí do bazénku sama, že se jí ty kloboučky evidentně líbí a že jsem vlastně debil co tomu nerozumí atd.
Po týdnu jsem je všechny poslal někam a radši odešel. Musím říct, že se mi při odchodu prodloužil život minimálně o rok... :-)

Ahoj.
Předně souhlas s cejnou na 100% a ostatními rozumně uvažujícími.

Zde je problém cena a dostupnost zvířat ale to není to hlavní=problém je v tom,že po změnách na vedoucích postech ve státní správě jsou tam noví úředníci kteří se potřebují zachytit drápkem a dělají pro to možné i nemožné včetně monitoringů !! začínáme pomalu najíždět na " vlastní vylepšené" vyhlášky a předpisy-které v ES zatím nejsou==[b]A pokud budou takoví dementi presentovat své "" mazlíčky"" jako dosud mám vážnou obavu že to po...rou všem ostatním slušným a poctivým chovatelům.[/b]