Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oddělení páru agamy vousaté

Zdravím,
mám právě dospělého samce a samici a nevím si rady s jejich sexuální aktvitou. Samice má za sebou už jednu snůžku, ta proběhla bez problému. Ovšem problém se hned našel. Neměli jsme možnost od ní samce oddělit, neuběhl ani měsíc a už má druhou snůšku. Jsem si vědoma, že je to pro samici nebezpečné a moje počinění se jeví bezohledně, ale jsem v situaci, kterou bych ráda vyřešila a nemám na to prostředky. Obávám se, že po druhé snůžce bude samec zase aktivní a já pro něj zatím nemám hotové druhé terárium, proto přišel nápad je oddělit v jednom teráriu třeba pomocí pletiva. Nikde jsem se s tím nesetkala, proto se raději zeptám, jestli je to dobrý nápad a jestli se samec nebude trápit při pohledu na samici a nemožnosti se k ní dostat a nebo to bude nevhodné z důvodu zúžení prostoru pro každého jedince. Prosím vás tedy o váš názor. Samozřejmě bude lepší způsob se samce zbavit jinak, ale tohle je jen návrh, takže neberte mé úmysly tolik vážně, jenom se chci poradit a popř. to vyřešit i jinak.

Děkuji za vaše názory.

loading...

Samice bude mit nekolik snusek po sobe bez ohledu na to jestli bude po te prvni se samcem nebo ne. Je to normalni, maji bezne 2-4 snusky s cca. mesicnim odstupem. A az samice "nebude chtit" tak "neda", i samec nema tendenci se parit se samici ktera neni v plodnem obdobi. Ze ji neda pokoj a neustale musi dokazovat jaky je macho a velky sef je vec jina.

To, že je normální aby samice měla sama od sebe dokonce více snůšek za období, to jsem se ještě nikde nedověděla, takže děkuji :) Všichni píší, že více jak 3 snůžky do roka jsou pro samici nebezpečné a dost jí to vysiluje. Tady jde o to, že ji samec napářil a týden na to, co nakladla snůžku se s ní zase spářil a teď čeká další, není to ještě ani měsíc po té první, proto mi to přijde špatné. Samec se snaží být stále dominantní, ale samice se mu ted v dospělosti prostě nepodřídí, jestli to správně chápu, když na něj také podobně pokyvuje hlavou a nezvedá packu. Takže se zeptám. Je tedy nutné je oddělovat nebo je možnost, že se oba zklidní, tedy alespoň samec?