Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dostupnost Ranitomeya

Ranitomeya flavovittata,Ranitomeya imitator "Intermedius",Ranitomeya vanzolinii,Ranitomeya variabilis "Southern"...tyto žabky budou asi hodně špatně dostupné u nás co? A když něco bude, tak cena bude trošku solidní :( U Ranitomeya variabilis jsem našel na netu za kus 160 doláčů, což je celkem slušný ranec. Ale je nádherná :)

Jestli můžu tak bych měl taky jeden dotaz. Jaké používáte listí na podestýlku do terárek. Používám listí z nších stromů, ale jsou celkem měkké a po krátkém čase se rozpadají. Díky za odpověd.

Stránky výše zmiňované jsou super :) Teď se jen musím dočíst nějaké menší druhy...V ostravě na fauně v dubnu byl jeden vystavovatel a měl tam krásné orchideje, celkem malé, idiot sem si zapoměl od něj vzít kontakt :( Tak snad se poštěstí ho najít na další fauně...Nicméně v září/říjen bych chtěl koupit obyvatele - Ranitomeya, tak bych chtěl postupně vše zařídit a ještě narvat do hlavy z článků na netu co nejvíce informací, ať pak nejsem překvapen. Celkem často se tu na fóru objeví uživatelé, co si koupí zvíře a potom urgentně se ptají na rady, než jim zvíře umře...Tohoto se chci opravdu vyhnout a mít načteno co možná nejvíce.

Ještě jsem chtěl odpovědět na topic předemnou kde se dotyčný ptá co na podestýlku...Mě napadlo použít něco v tomto stylu:
watch koupít hygrolon a napatlat na to mech - vypadá to opravdu luxusně, jen nevím zda li by z toho nebyl prales za chvilku a jak bych řešil zkracování a následné vybírání zkráceného mechu - zde by to asi hnilo :(

Tak to nemusíte mít strach, osobně mám 7 terárií z Epiwebu a použil sem originál mechové spory. Mech začíná rašit tak za měsíc, už mám terárka asi 3-4 měsíce a jede to fakt dost pomalu. Myslím si že to bude chtít tak rok než bude tarárko opravdu zarostlé. Ale anthuria v tom jedou parádně , vypadá to super když začnou pouštět vzdušné kořeny. Ten člověk co byl v Ostravě je odněkud z Prahy (teda pokud to byl on, je to takový starčí pán ?? :) ), měl sem na něj kontakt, zkusím pohledat.

No zkusím se opět zeptat :D Trošku uvažuji ohledně žabek :) Byl jsem rozhodnutý pro koupi Ranitomeya Vanzolinii, jenže mě trošku štve jejich velikost - 2cm, proto jsem začal hledat D. Auratus. Našel jsem výbornou stránku, ale popravdě nenašel jsem, že by je někdo měl, či je dokonce prodával. Teď otázka pro ty co jezdí do Hammu a zajímají se o žabky. Neviděli jste tam něco z toho seznamu?
Dendrobates auratus Caldera
Dendrobates auratus Taboga
Dendrobates auratus Santa Maria
Dendrobates auratus San Felix
Dendrobates auratus Bronce
Dendrobates auratus Pacifico
Dendrobates auratus Capurganà
Dendrobates auratus El Cope
Dendrobates auratus Alto de Campana
Dendrobates auratus San Felix

Jinak zde stránka, ze které jsem čerpal:
http://ivaldisergio1960.altervista.org/dendrobates -auratus/

Zdravím, chci se zeptat, na teploty...Včera a dneska nanečisto měřím a výsledky jsou - teplota nešla pod 26 stupňů, nejvyšší byla 28,2. Vlhkost 85%, otázkou je, není to trošku moc? 28,2 mi příjde už trošičku dost, takže dotaz zda li to dendrobátky snesou, a nebo radu jak trošku snížit teplotu?

Někdo někde psal, že když vylezly teploty na pár dní ke 30 stupňům, tak mu, tušim, Leucomelasky všechny popadaly... Ono to samozřejmě bude druh od druhu, ale mě třeba přijde přes 28 jako docela dost. Já osobně to teda moc neřešim, v térech pro žáby mam akorát nahoře zářivku s 6500k a jinak ničim netopim. Žáby žijou, množej se.. Jak tam je teplo ani nevim, teploměr už jsem od nich vyhodil, ale je tam pokojovka plus možná nějakej ten stupínek, co dá zářivka nahoře.

Pokud je to krátkodobě, žáby to snesou (stejně tak opačný extrém - chladno)...dlouhodobě vedra okolo 30°C by ale mohly být problém. U nás je teď v žabárně v těch vedrech taky ke třiceti, ale pokud na noc ty teploty zase spadnou a netrvá to dlouho, problém by to být neměl. Horší je to třeba u pulců, ty ve vedrech potřebujou trošku "nadstandardní péči". Pralesničky jsou ale od přírody na občasné extrémy přizpůsobené.

Zdravim, tak jsem si pořídil 4x Ranitomeya Ventrimaculata, měl bych dotaz. Je v pořádku, že jsou všechny 4 zalezlé v bromélkách? Sameček začal cvrdlikat, takže zatím můžu říct, že mám jednoho samečka. Zatím se je snažím rozeznat podle zbarvení a ještě trošku mi pomáhá rozmístění teček pod tlamkou. Pár fotek níže, bohožel focene telefonem.
[http://s2.postimg.org/5jzv6b0lx/WP_20151018_15_33_ 26_Pro.jpg]

[http://s2.postimg.org/7aiw7si51/WP_20151018_15_33_ 47_Pro.jpg]

[http://s2.postimg.org/hustqdmmt/WP_20151018_15_33_ 58_Pro.jpg]

[http://s2.postimg.org/8fcyd64lx/WP_20151018_18_59_ 16_Pro.jpg]

http://postimg.org/image/qr3lubd91/][http://s2.postimg.org/qr3lubd91/WP_20151018_18_59_ 28_Pro.jpg][/

Ano, je to normální. Ranitomey jsou třeba na rozdíl od rodu Dendrobates dost plaché pralesničky a při vyrušení se většinou ihned schovají do bromélií, ve kterých i v přírodě tráví většinu svého života a jsou na nich v podstatě závislé. Do toho kokosu na dně vám nepolezou. V teráriu to nejsou moc expoziční žáby a víc, než vidět, jsou spíš slyšet.

Díky za radu s kokosem. No tak trosek si nedovedu představit jak z těchto listu vytahuje vajíčka, zda nějaké budou. Měl jsem ze začátku trošku strach, že nějakou žabku mezi sebou nepřijmou a budu muset nějakou oddělit. Naštěstí se furt objevují u sebe a snad to bude ok.