Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skalka pro želvy

Zdravim. Chtěl jsem poprosit jestli by někdo neporadil jak udělat nějakou skalku pro želvy na které se můžou vyhřívat a měly by tam i nějaké otvory na prolézání.Kmen co mají je jim už malý:) Viděl jsem jednou nevim jestli tady, jak někdo vyráběl skalku myslim pro tlamovce. můžete sem dát nějaké foto vašich terarií pro inspiraci nebo nějaký návod na výrobu? děkuji za radu:)

Mě se jako nejlepší rostlina osvědčil jávský mech - stačí mu málo světla a želvy ho nedokážou zničit, protože ačkoli kytky nežraly, dokázaly je alespoň drápama pěkně roztrhat:-). Z těch na hladině je asi nejlepší okřehek (ten žabinec na rybnících), protože hodně roste a navíc je moc malý na to, aby ho želvy zničili - to je moje zkušenost u klapavek, ale jiný vodní ho prý normálně požírají, což ze zdravotního hlediska údajně nevadí, ale kytky v nádrži moc dlouho nevydrží. Na těch fotkách tam možná plavou ještě nějaké pistie, ale ty se mi časem rozpadly na jednotlivé lístky, asi nedostatkem světla, potom jsem tam měl ještě vodní hyacint, nevím jak to s ním dopadlo, ale už ho dávno nemám, takže asi špatně :-D.