Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skalka pro želvy

Zdravim. Chtěl jsem poprosit jestli by někdo neporadil jak udělat nějakou skalku pro želvy na které se můžou vyhřívat a měly by tam i nějaké otvory na prolézání.Kmen co mají je jim už malý:) Viděl jsem jednou nevim jestli tady, jak někdo vyráběl skalku myslim pro tlamovce. můžete sem dát nějaké foto vašich terarií pro inspiraci nebo nějaký návod na výrobu? děkuji za radu:)

myslíš vodní želvy? Pokud ano, tak tam se skalka dá slepit buď z kamenů slepených silikonem, nebo stejným způsobem, jako pozadí pro akvárka - z vytvarovaného pilistirenu nebo PUR pěny, povrchově upravit nejedovatou barvou a přetřít 2složkovou epoxy pryskyřicí (tou co je vhodná pro styk s potravinami). Akorát pokud to bude z polystirenu nebo pěny, tak do toho budeš muset zabudovat dostatečně velký šutr, aby to neplavalo.

Záleží, co to máš za želvy. Tlamovcům to, že se z toho vymývá cement a zvyšuje tvrdost vody zas tak nevadí. Některým želvám taky ne, jiným naopak ano (záleží odkud jsou). Ale místo cementu můžeš použít i lepidlo na kachle + postup výš, akorát že ten polystiren nebo PUR pěnu opatláš tim lepidlem na kachle. Ale povrchově to pak stejně budeš muset upravit tou pryskyřicí, protože u želv by se to nedalo jinak čistit, ty hodně sviněj.

Mě se jako nejlepší rostlina osvědčil jávský mech - stačí mu málo světla a želvy ho nedokážou zničit, protože ačkoli kytky nežraly, dokázaly je alespoň drápama pěkně roztrhat:-). Z těch na hladině je asi nejlepší okřehek (ten žabinec na rybnících), protože hodně roste a navíc je moc malý na to, aby ho želvy zničili - to je moje zkušenost u klapavek, ale jiný vodní ho prý normálně požírají, což ze zdravotního hlediska údajně nevadí, ale kytky v nádrži moc dlouho nevydrží. Na těch fotkách tam možná plavou ještě nějaké pistie, ale ty se mi časem rozpadly na jednotlivé lístky, asi nedostatkem světla, potom jsem tam měl ještě vodní hyacint, nevím jak to s ním dopadlo, ale už ho dávno nemám, takže asi špatně :-D.